07.03.2010

Ogłoszenia 7 III 2010 r.

Dziś hymnem do Ducha Świętego rozpoczynamy rekolekcje...

Witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Bekierza, proboszcza parafii Wojnowice, który jest naszym duchowym przewodnikiem tych dni. Życzymy sił i światła Ducha Świętego!!! Dziś o 18.15 nauka stanowa dla mężczyzn – prosimy panów o przybycie. Plan rekolekcji został wpleciony w porządek naszych nabożeństw – prosimy o zapoznanie się z nim. Nie zapomnijmy o dzisiejszych Gorzkich żalach /16.30/.

Kolekty: dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na rzecz parafii. W środę ofiara rekolekcyjna – nasz dar wdzięczności do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty.

Do sprzątania prosimy wszystkich BIERZMOWAŃCÓW!!!

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Za  sprzątanie rodzinom: Pundyk /2/, Dowhań, Jambor i Stefańska.

W bieżącym tygodniu:

• w poniedziałek, wtorek i środę przeżywamy rekolekcje. To niezwykły czas skupienia, wytężonej modlitwy i nawrócenia. KAŻDY NAPRAWDĘ WIERZĄCY POTRZEBUJE TAKICH PRAKTYK! Zauważa się, iż coraz mniejsza liczba parafian bierze w nich udział. To niepokojące! Prosimy o wielkopostną mobilizację i zapraszamy na Msze święte z rekolekcyjnymi kazaniami o 6.45 i 18.00;

• w poniedziałek o 17.40 Koronka do Ducha Świętego. Msza wieczorna w intencji Kobiet oraz zbiorowa ku czci Ducha Świętego za żyjących – intencje można zgłaszać jeszcze dziś po Mszach w zakrystii. Po poniedziałkowej Mszy wieczornej nauka stanowa dla kobiet /ok. 19.15/;

• nasze dzieci uczestniczą w rekolekcjach przed południem: szkoła podstawowa – godz. 9.00, gimnazjum11.50. Prosimy o zachętę i rozmowę w naszych domach o wadze rekolekcji i odpowiednim zachowaniu w świątyni;

• we wtorek nie będzie Mszy szkolnej. O godz. 16.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna dla chorych, starszych i niepełnosprawnych ze specjalnym błogosławieństwem – prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła. We wtorkowy wieczór /godz. 19.00/ zapraszamy młodzież ze szkół średnich, studentów i pracujących na rekolekcyjne spotkanie;

• w piątek o 17.00 Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych. Z racji nabożeństwa kancelaria tego dnia czynna: 16.0016.50. O 19.00 Droga krzyżowa dla młodzieży i bierzmowańców;

• w sobotę okazja do spowiedzi świętej od 17.00. O 19.00 III nauka przedślubna;

• w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Ks. Biskup Andrzej Czaja udzieli bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z Markowic. O 16.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Spotkania grup: w piątek o 20.00SB; w sobotę: 9.00 – lektorzy i ministranci, 9.30 – kandydaci; 10.30 – Marianki. Próby dla bierzmowańców i wieczory modlitewne od wtorku do piątku o godz. 19.30.

Zapisanych na pielgrzymkę na Litwę prosimy o zaliczkę 200 zł i uzupełnienie danych. Zwolniły się 4 miejsca.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W nim artykuł o spadku powołań, wielkopostny obrazek Ukrzyżowanego i dodatek IPN o zapomnianych bohaterach podziemia niepodległościowego. Jest także MAŁY GOŚĆ z dodatkiem – drewnianym krzyżykiem!

We wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30 w naszej parafii będzie odmawiany różaniec przez członków Róży. Zachęcamy wszystkich Parafian do włączenia się choćby jednego dnia w tę modlitwę. Mamy nadzieję, że ta piękna praktyka, obecna w wielu wspólnotach, wpisze się na stałe i w nasze parafialne życie.