Ogłoszenia 28 II 2010 r.
01.03.2010

Ogłoszenia 28 II 2010 r.

Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu...

· Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali na godzinę 16.30. Natomiast w piątek zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00. Podczas tego nabożeństwa modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, które możemy składać w kancelarii lub bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii.  Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny.

· Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziś przed Kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy. Za tydzień kolekta na Kurię Biskupią i Seminarium Duchowne.

· BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

· Za sprzątanie kościoła dziękujemy rodzinom: Szebel (5), Jeroniak (1)

· Do sprzątania prosimy z ul.  Rudzkiej 24: Stefańska, Adamowska, Pundyk, Jaskólska, Moczulska, Dowhan.

· Osoby udające się na pielgrzymkę na Litwę, proszone są w najbliższym czasie o wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł, oraz o uzupełnienie swoich danych, które są potrzebne do ubezpieczenia.

· W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Piotr Bekierz, proboszcz z Wojnowic. Na każdej niedzielnej mszy świętej, ks. Piotr wygłosi naukę ogólną. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.

· W bieżącym tygodniu:
 - w poniedziałek o 17.40 zapraszamy na Koronkę do Ducha Świętego. Karteczki są do pobrania przy bocznym ołtarzu CPJ;
 - również w poniedziałek po mszy św. wieczornej swoje spotkanie będą miały Róże Różańcowe
 - dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę szkolną we wtorek o 16.30
 - młodzież gimnazjalną ( szczególnie kandydatów do bierzmowania)  i ze szkół średnich zapraszamy w piątek na  mszę świętą na godzinę 19.00
 - w sobotę rano odwiedzimy naszych chorych. Nowe osoby prosimy zgłaszać w kancelarii
 - w sobotę  Od godz. 17.00 w sobotę okazja do spowiedzi. O godz. 19.00 – II nauka przedślubna.
 - W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 17.00
 - W piątek kancelaria czynna od 16.00 do 16.50

· Spotkanie Grup Parafialnych:  sobota - Marianki o godzinie 10.30.. o godzinie 10.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów. O 10.20 kandydaci. W piątek o 20.00 spotka się wSpólnota Brewiarzowa. Zachęcamy nowe osoby, pragnące modlić się Liturgią Godzin.

· Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie GOŚCIA NIEDZIELNEGO,
A w nim piękny artykuł o matce ks. Jerzego Popiełuszki, który będzie beatyfikowany 6 czerwca w Warszawie. Do gazety załączona jest także płyta z programem komputerowym do rozliczenia podatnika za 2009 rok.

Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian:
1.      Głodowiec Jan, lat 71 zam. w DPS-ie. Pogrzeb w poniedziałek o 11.00
2.       Kolowca Józefa, lat 67   zam ul. Rogera 12. Pogrzeb w środę o 12.00