Ogłoszenia 14 II 2010 r.
14.02.2010

Ogłoszenia 14 II 2010 r.

Dziś przeżywamy VI Niedzielę zwykłą...

Życzliwością i wdzięczną pamięcią otaczamy dziś naszego wikariusza ks. Jacka Wilczyńskiego, który przeżywa kolejną rocznicę swych urodzin. Wielu łask Bożych, zapału duszpasterskiego i wszelkiego dobra – życzą Parafianie i współpracownicy!!!

Kolekty: dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na rzecz parafii, w środę jałmużna wielkopostna na cele dobroczynne. BÓG ZAPŁAĆ za dobro świadczone na rzecz naszej wspólnoty! Szczególnie: rodzinom KOSTON i PAWĘSCY – za sprzątanie; firmie p. Norberta MIKI za wywóz śniegu; stałej ekipie mężczyzn – za rozbiór stajenki; p. Janowi z synem za wymianę halogenu.

Do sprzątania prosimy z ul. Rudzkiej 24: Wójcik, Łazanowski, Korzonek, Fronczak, Szurowski, Węgrzyn.

W bieżącym tygodniu:

• w poniedziałek i wtorek prosimy o podjęcie adoracji. Początek o 7.15, zakończenie o 17.30 nabożeństwem. O 17.00 prosimy o odmówienie różańca przez członków Róż Różańcowych. Jak zawsze adorację podejmijmy według ulic – plan w ostatnim punkcie ogłoszeń;

• w środę POPIELEC. Pamiętajmy, że tego dnia obowiązuje abstynencja od napojów alkoholowych i post, który polega na spożyciu jednego bezmięsnego posiłku do syta. Pozostałe muszą być ograniczone co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych prosimy o włączenie się w niego na miarę swoich możliwości. Msze św. tego dnia odprawimy o: 6.45, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem;

• w piątek o 17.00 Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych – można je składać w kancelarii lub przed nabożeństwem w zakrystii. Mszy dla młodzieży nie będzie;

• w sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;

• w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Na pielgrzymkę do Turynu nie ma już miejsc. Pod koniec lipca zorganizujemy pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie, z jednodniowym wypoczynkiem nad Morzem Adriatyckim. Szczegóły i zapisy na wiosnę.

Spotkania grup: z racji ferii nie odbędą się. Informacja o naukach przedmałżeńskich: w naszej parafii odbędą się w soboty przed II, III i IV Niedzielą Wielkiego Postu o godz. 19.00.

Zachęcamy do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze artykuł o praktykach pokutnych /biczowanie się, noszenie włosienicy/ oraz wywiad z prof. Staniszkis - „Nikt nie rządzi Polską”. Jest także do nabycia podarek walentynkowy – płyta z piosenką LOVE STORY: „Jestem kocham” /w kształcie dowodu osobistego, z możliwością podpisania się/; cena 5 zł.

PLAN ADORACJI w poniedziałek i we wtorek: 7.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja ogólna; 8.00 – Lotnicza, Maćkowskiego, Nad Koleją, Grzonki; 9.00 – Bosacka, Morcinka, Rudzka, Jana, Karola, Katarzyny; 10.00 – Kapuścika, Korfantego, Królewska, Książęca; 11.00 – Przejazdowa, Cygarowa, Elżbiety, Goduli, Huzarska ; 12.00 – Agnieszki, Armii Krajowej, Bielska, Brzozowa; 13.00 – Cecylii, Zająca, Zamkowa, Ostrógska, Orzeszkowej, Plac Nałkowskiej, Morawska; 14.00 – Przejazdowa, Rodziewiczówny, Rogera, Nowary; 15.00 – Rudzka, Rymera, Rzemieślnicza, Segeta, Siwonia, Wyglendy; 16.00 – Lotnicza, Królewska, Siwonia, Bosacka ; 17.00 – Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe; 17.30  – nabożeństwo i zakończenie.