Ogłoszenia 27 XII 2009 r.
27.12.2009

Ogłoszenia 27 XII 2009 r.

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2009 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa...

Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

Kolekty: dzisiejsza i z Nowego Roku na potrzeby naszej parafii, za tydzień na Kurię i Seminarium.

BÓG ZAPŁAĆ za dobro świadczone na rzecz parafii! Szczególnie: rodzinie z osiedla za ufundowanie świątecznych ornatów.

Do sprzątania prosimy z ul. Zająca: Kubiczek, Wieder, Lewek, Joszko, Wasowicz.

W bieżącym tygodniu:

• w poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. w int. naszych dzieci i młodzieży ze specjalnym błogosławieństwem z racji świętych Młodzianków. Przyprowadźmy także najmłodsze dzieci. Po Mszy wspólne kolędowanie – dzieci mogą przynieść wszelakie instrumenty. Prosimy także o przyniesienie obrazków roratnich – chcemy rozdać nagrody;

• w czwartek o 17.00 Msza św. na zakończenie roku z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym;

• w piątek Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. To święto nakazane, Msze św. jak w każdą niedzielę, nabożeństwa nie będzie. Nie obowiązuje post piątkowy;

• od soboty rozpoczynamy kolędę – plan w ogłoszeniach. W jej czasie nie będzie wieczornej spowiedzi i nabożeństw, kancelaria czynna tylko po Mszach porannych. Kapłan przychodzi do domu, aby zaprosić do wspólnej modlitwy, udzielić błogosławieństwa rodzinie, porozmawiać o parafii. Składanie ofiar nie jest obowiązkowe i nie należy do istoty kolędy! Ewentualna ofiara jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Ministranci zaś przyjmują ofiarę do puszek – na misje i cele swojej grupy.

Zapowiedzi przedślubne:

ZIENIEWICZ Adam, R-rz, ul. Czekoladowa i ZIENIEWICZ Justyna, R-rz, ul. Lotnicza /zap. III/

Jutro w Anuntiacie odbędzie się spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych. Rozpoczęcie o godz 18.00.

Organizowana jest pielgrzymka na Litwę /Wilno, Troki, Kowno, Studzieniczna/. Wyjazd 22 kwietnia o 22.00, powrót 26 kwietnia o 6.00 rano. Koszt 590 zł. Na pielgrzymkę do Francji nie ma miejsc. Informacje i zapisy u ks. Jacka.