Powstały MARGARETKI
14.11.2009

Powstały MARGARETKI

 W dniu wczorajszym na Ostrogu zawiązały się trzy "margaretki". Cóż to takiego?

 Najkrócej mówiąc istotą MARGARETKI jest codzienna modlitwa za kapłanów. Należy do niej siedem osób, z których każda w innym dniu tygodnia modli się za jednego kapłana. Nazwa ruchu pochodzi od imienia niezwykłej osoby, którą była Margaret O'Donnell. W wieku 13 lat, w sierpniu 1951 roku, zaraziła się choroba Heine-Medina podczas spotkania rodzinnego. Zawieziono ją do szpitala w Ottawie, potem do Montrealu. Po trzech miesiącach leczenia, wróciła do domu, ale była całkowicie sparaliżowana, mogła poruszać tylko głową. Margaret szybko zrozumiała, że ta choroba była jej powołaniem, tak jak dla innych małżeństwo, kapłaństwo lub życie zakonne. Zaczęła więc poświęcać swoje cierpienie modląc się za swoją parafię, proboszcza, Kapłanów, we wszystkich intencjach, które jej powierzano. Z każdym dniem, zwiększała się liczba Kapłanów odwiedzających Margaret i proszących ją o tę formę modlitwy. Przyjmowała czasem 20 osób dziennie. Wielu Kapłanów podnosiła na duchu swoją modlitwą, wielu pomogła swoim cierpieniem. Margaret zmarła w Wielki Piątek, w wieku 40 lat, po 27 latach życia w bezruchu, cierpienia i modlitwy. Pani prof. Louise Ward, która znała osobiście Margaret O'Donnell, 1 sierpnia 1981r. w Aylmer, Quebec w Kanadzie założyła Ruch MARGARETEK, którego inspiracją było życie i modlitwa Margaret, i dlatego nazwała go jej imieniem. Imię to z francuskiego marguerite, oznacza polny kwiatek w Polsce nazywany margaretką.
Symbolem Apostolatu MARGARETKA stał się więc mały biały kwiatek, który oznacza poświęcenie, prostotę i jedność. W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu płatkach imiona i nazwiska siedmiu osób (lub nazwiska rodzin), które składają Bogu przyrzeczenie wieczystej modlitwy – każda osoba (lub rodzina) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana.

Na Ostrogu od wczoraj działają już trzy margaretki. Składamy wielkie BÓG ZAPŁAĆ inicjatorom tego wspaniałego dzieła i tym, którzy podjęli się w nim uczestniczyć. Niech dobry Bóg wam za to błogosławi! My kapłani także obiecujemy swoim "margaretkom" codzienną modlitwę i oddaną służbę! W podzięce dedykujemy wam Psalm 121, to nasza pierwsza za was modlitwa - odsłuchajcie go poniżej.

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij