Ogłoszenia duszpasterskie - 21.04.2024

Obchodzimy dziś IV Niedzielę Wielkanocną – Niedziela Dobrego Pasterza.

To również Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

w Kościele Powszechnym.

O godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory wielkanocne.

KOLEKTY: dziśi w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Stanisławie i Panom: Stanisławowi, Marianowi, Michałowi,Władysławowi i Tadeuszowi za prace w obejściu kościoła;

- za złożenie ofiar na posprzątanie Kościoła: Strecker, Klimas, Biada, Labocha.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek - o godz. 16:30 w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Markowicach młodzieży z naszej parafii zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. bp Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej;

- we wtorek – o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego; o godz. 18:00 Msza św. szkolna – zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkolaków. Po Mszy św. próba dla dzieci przed I Komunią świętą;

- w środęw naszej parafii całodzienna Adoracja Wieczysta. Lista poszczególnych ulic i godzin adoracji jest zamieszczona w internecie i wywieszona w przedsionku kościoła.

- w czwartekzapraszamy o godz. 17:30 na procesję ku czci św. Marka i modlitwy za jego wstawiennictwem o urodzaje; na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy uczniów klas VII, a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą do sakramentu Bierzmowania, która odbędzie się na salce przykościelnej;

- w piątek – o godz. 17:30 nabożeństwo do CPJ. Wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana jako zbiorowa za zmarłych. Kartki z intencjami można składać w zakrystii bezpośrednio przed Mszą św.;

- wsobotę - w naszej parafii przeżywać będziemy doniosłą uroczystość – 50 rocznicę święceń kapłańskich naszego Księdza Proboszcza Jerzego Hetmańczyka. Z tej okazji zapraszamy naszych parafian na uroczystą Mszę świętą o godz. 11:00; o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi.

- Prasa katolicka do nabycia z tyłu kościoła;

kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek od 16:30 do 17:30;

Zapowiedzi przedślubne:Robert Dominik z Pilsza i Karolina Bogdon z Raciborza (zap. III), Jakub Awieruszko z Raciborza i Natalia Chromik z Lubomi (zap.II); Brartosz Szulc z Raciborza i Kinga Dudzik z Raciborza (zap. I).

Do wieczności Pan Bóg powołał: Mateusza Drużbicki (Szczęśliwa), Jana Sobota (Orzeszkowej) – Jego pogrzeb odbędzie się 23 kwietnia we wtorek o godz. 11:00 – wieczny odpoczynek...

PLAN ADORACJI WIECZYSTEJ

ŚRODA - 24.04.2024