31.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie - 31.03.2024

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ,

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ

Obchodzimy celebrację najważniejszych świąt w roku liturgicznym – Zmartwychwstanie Pańskie;

1. KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii; w Poniedziałek Wielkanocny na KUL, a w przyszłą niedzielę na Caritas Diecezji Opolskiej;

2. BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Sznicer – 4 osoby i Mielnik – 1 osoba;

- gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do budowy Bożego Grobu i udekorowania naszego kościoła; podziękowania dla LSO, Szafarzy, Marianek za tworzenie oprawy liturgicznej tych wyjątkowych dni;

- właścicielom hurtowni „Opium” oraz Pani Jolancie za ufundowanie kwiatów do kościoła;

- Panu Marianowi i Tadeuszowi za prace porządkowe w obejściu kościoła;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Siwonia: Andrzejewski,Pogoda, Gruszka, Bogdon, Gościńscy, Białas.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Trwamy w Oktawie Wielkanocnej, zachęcamy do uczestnictwa we Mszach, które będą przed nami odkrywały Zmartwychwstałego Pana, ukazującego się swoim uczniom;

- wczwartek - o godz. 17:00 w kościele Godzina Święta; również w piąytek w naszym dekanacie odbędzie się Konwent Dekanalny jest to spotkanie wszystkich kapłanów posługujących w naszym dekanacie; uroczysta Msza w parafii św. Paschalisa na Płoni o godz. 19:00

- w piątek – na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klasy VIII, a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą do sakramentu Bierzmowania, która odbędzie się na salce przykościelnej ;

- trwamy również w nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia nowenny o godz. 15:00 odmawiamy stosowne modlitwy i Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny;

- wsobotę - po porannej Mszy świętej zostanie odmówiony Różaniec Wynagradzający; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi; również w sobotęo godz. 17:00 na salce przykościelnej – nauka przedchrzcielna.

- kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od 16:30 do 17:30;

Do wieczności Pan Bóg powołał: Rafała Bugla (Radziewiczówny), Ludwikę Myszor (Przejazdowa), Piotra Mazur (Bosacka), Wojciecha Morek (Ogrodowa) – wieczny odpoczynek...

Zapowiedzi przedślubne : Daniel Nowak z Borucina i Kamila Klimek z Raciborza (zap. II); Szymon Kądzioła z Raciborza i Katarzyna Hardel z Raciborza (zap. II); Dawid Czopek z Raciborza i Angelika Adamczyk z Wodzisławia Śląskiego (zap. II); Aleksander Kapuścik z Raciborza i Natalia Masarczyk z Nędzy (zap. II).

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana składamy wszystkim naszym parafianom oraz ich gościom gorące i szczere życzenia, aby Chrystus Zmartwychwstały był zawsze naszą siłą, naszą nadzieją, naszą miłością i naszym życiem. Niech ta moc, płynąca z Jego Zmartwychwstałego Serca rozpala nasze codzienne życie, obejmuje wszystkie troski rodzinne, pomaga w pracy zawodowej i tak prowadzi, abyśmy w każdej chwili naszego życia i w każdym działaniu czuli i ufali, że Bóg jeden jest naszym prawdziwym życiem, gdyż jest Bogiem żywych. Niech te święta, tak właśnie przeżywane pomogą na nowo odkryć, że Bóg jest zawsze z nami.