Ogłoszenia duszpasterskie - 17.03.2024

Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu

O godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• KOLEKTY: dziśna remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych, zaś w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitw, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Panu Marianowi i Władysławowi zapracę na starym cmentarzu;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę w kościele i w obejściu;

- Panu Marianowi Kurze za prace porządkowe na nowym cmentarzu;

- za posprzątanie naszego kościoła rodzinom: Niestrój – 2 osoby, Krasowska – 1 osoba, Wawczyn – 1 osoba, Winkler – 1 osoba, Golonka – 1 osoba.

Do sprzątania naszego kościoła prosimy rodziny z ulicy Siwonia:

Orłowski, Pielczyk, Kramarczyk, Stegman, Krzemiński, Winter.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- wewtoreko godz. 16:30 spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej; o godz.17:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci - zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej z klas I-V i przedszkolaków. Zapraszamy również uczniów klas VI, VII, VIII – przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

- w czwartek – od godz. 9:00 – spowiedź przedświąteczna w DPS „Złota Jesień”.

- w piątek – o godz. 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych. Wypominki za naszych zmarłych można składać w zakrystii przed nabożeństwem lub w kancelarii; również w piątek wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana jako zbiorowa za zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii przed Mszą świętą. Modlitwy Nowenny za Ojczyznę w tym dniu będą odmówione bezpośrednio po Mszy świętej – ze względu na Dekanalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godz. 19:30 przy kościele św. Mikołaja i zakończy się w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Zachęcamy naszych parafian do wspólnej modlitwy.

- w sobotę –od godz. 8:00 odwiedziny chorych naszej parafii, o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji i okazja do spowiedzi świętej (spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą św.).

- w przyszłą niedzielę – niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta suma z procesją o godz. 10:30.

Od 16 do 24 marca w naszej parafii – na apel abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – odprawiać będziemy Nowennę w intencji naszej Ojczyzny. Każdego dnia o godz. 21:00 zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy.

* Prasa katolicka do nabycia z tyłu kościoła.

* Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek od 16:30 do 17:30; w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy świętej. Proszę zwrócić uwagę, iż kancelaria parafialna będzie czynna teraz w poniedziałki i czwartki.

* Msza św. dla Ruchu Szensztackiego została przeniesiona z poniedziałku 18 marca na niedzielę 24 marca na godz. 10:30

Do wieczności Pan Bóg powołał: Rita Chrobak – Kasalik (DPS „Złota Jesień” – wieczny odpoczynek...