Ogłoszenia parafialne - 10.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.2024

Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu - Laetare.

O godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

• KOLEKTY: dziśi w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitw, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Panu Marianowi zapracę w ogrodzie farskimoraz na starym cmentarzu;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę w kościele i w obejściu;

- Panu Marianowi Kurze za prace porządkowe na nowym cmentarzu;

- za posprzątanie naszego kościoła rodzinom: Nowak – 2 osoby, Węglorz – 2 osoby, Niesporek – 1 osoba.

- Do sprzątania naszego kościoła prosimy rodziny z ulicy Siwonia:

Banaś, Golonka, Winkler, Niestrój, Wawczyn, Krasowski

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

-

wewtoreko godz.17:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci - zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej z klas I-V i przedszkolaków. Zapraszamy również uczniów klas VI, VII, VIII – przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

- w środę – zapraszamy o godz. 12:00 na Nabożeństwo Fatimskie.

- w piątek – o godz. 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych. Wypominki za naszych zmarłych można składać w zakrystii przed nabożeństwem lub w kancelarii.

- w sobotę – O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji i okazja do spowiedzi świętej (spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą św.).

Od 16 do 24 marca w naszej parafii – na apel abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – odprawiać będziemy Nowennę w intencji naszej Ojczyzny. Każdego dnia o godz. 21:00 zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy.

* Prasa katolicka do nabycia z tyłu kościoła.

* Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek od 16:30 do 17:30; w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy świętej. Proszę zwrócić uwagę, iż kancelaria parafialna będzie czynna teraz w poniedziałki i czwartki.

* W dniu 14 marca (czwartek) od godz. 8:00 w Przychodni Lekarskiej „Twój Lekarz” przy ul. Bielskiej 2a w Raciborzu odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn Dolnych, USG nerek, płuc i stawów oraz echo serca. Badania są odpłatne. Szczegóły na plakacie z tyłu kościoła.

Do wieczności Pan Bóg powołał: Ernesta Sternadel (Bosacka) – wieczny odpoczynek...