10.02.2024

Ogłoszenia parafialne - 11.02.2024

Przeżywamy dziś VI niedzielę zwykłą w ciągu roku.

O godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

• KOLEKTY: dziśi w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. W Środę Popielcową odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.

• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitw, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Panu Marianowi za pracę wokół kościoła i w ogrodzie farskim;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę w kościele i wokół kościoła;

- Pani Annie, Krystynie i Urszuli za pracę w kościele;

- za posprzątanie naszego kościoła rodzinie Otlik – 5 osób.

- Do sprzątania naszego kościoła prosimy rodziny z ulicy Rzemieślniczej:

Kawula, Łabowska, Zgrzebniok, Klimek, Paszek, Langer, Piechaczek

- dzisiaj w niedzielę – rozpoczyna się w naszym kościele 40-godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem; po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji; o godz. 16:30 nabożeństwo na zakończenie adoracji. Porządek adoracji całodziennej w poniedziałek 12. lutego i we wtorek 13. lutego jest wywieszony w gablotach;

- wewtoreko godz. 12:00 nabożeństwo Fatimskie; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego; o godz. 18:00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy dzieci z klas I-V i przedszkolaków;

- wśrodę – Popielec. Obowiązuje post i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 6:45, 8:00, 10:00, 16:00 i 18:00. W czasie każdej Mszy św. poświęca się popiół przygotowany z palm poświęconych w ubiegłym roku i posypuje się głowy wiernych. Przypominamy, iż od dnia dzisiejszego do I niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni o ducha pokuty.

- w piątek – o godz. 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych. Wypominki za naszych zmarłych można składać w zakrystii przed nabożeństwem lub w kancelarii.

- w sobotę – w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji i okazja do spowiedzi świętej (spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą).

* Prasa katolicka do nabycia z tyłu kościoła.

* Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30; w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy święte

Do wieczności Pan Bóg powołał: Franciszkę Szustak (Królewska) – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

PLAN ADORACJI NA PONIEDZIAŁEK I WTOREK – 12-13.02.2024

07.15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu