28.01.2024

Ogłosdzenia duszpasterskie - 28.01.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.01..2024

Przeżywamy dziś IV niedzielę zwykłą w ciągu roku.

O godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

• KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu. Taca z 2 lutego przeznaczona będzie na klasztory klauzurowe.

• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitw, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Panu Marianowi za pracę wokół kościoła i w ogrodzie farskim;

- za posprzątanie naszego kościoła rodzinom: Świętanowscy – 3 osoby, Kura, Molski, Radwan.

- Do sprzątania naszego kościoła prosimy rodziny z ulicy Rzemieślniczej:

Zieliński, Kubik, Dyrlik, Gawenda, Rostek, Skora.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- od poniedziałku - rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, którym życzymy udanego odpoczynku i nabrania sił do owocnej nauki;

- w czwartek – I czwartek miesiąca. Poranna Msza św. według intencji wskazanej: Do Najśw. Serca P. J. przez wstaw. Niepokalanego Serca NMP za kapłanów o świętość ich życia i posługi oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

- w piątek – obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem MB Gromnicznej; podczas Mszy będziemy błogosławić gromnice a po Mszach św. udzielać błogosławieństwa gardła ku czci św. Błażeja; dzień 2. lutego to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Poranna Msza św. sprawowana będzie według intencji wskazanej: Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji czcicieli i ich rodzin i ++ czcicieli. W tym dniu dodatkowe Msze święte będą odprawione o godz. 8:00, 10:00 i 16:00.

- w sobotę – I sobota miesiąca. Poranna Msza św. według intencji wskazanej: Przez Niepok. Serce NMP w int. czcicieli i o nawrócenie grzeszników. Różaniec wynagradzający zostanie odmówiony po Mszy świętej porannej. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych naszej parafii. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji i okazja do spowiedzi świętej (spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą św.).

* Prasa katolicka do nabycia z tyłu kościoła.

* Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30; w pozostałe dni po porannej Mszy świętej.

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Helenę Kozik (Książęca), Ryszarda Sztetner (Książęca), Mirosława Rusińskiego (Wileńska),

Zbigniewa Wołoszyn (Orzeszkowa) – jego pogrzeb odbędzie się 3 lutego w sobotę; godzina zostanie podana w najbliższym czasie – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…