Ogłoszenia duszpasterskie - 24.12.2023

Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu.

• KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby naszej parafii; kolekta z Pasterki przeznaczona będzie na Diecezjalną Fundację Obrony Życia a kolekta z II święta Bożego Narodzenia z 26 grudnia na Wydział Teologiczny w Opolu;

• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę w obejściu kościoła i za posprzątanie kościoła na świąteczny czas (wyznaczone osoby do sprzątania kościoła nie przyszły);

- Panu Maćkowi szafarzowi za liczne prace w kościele;

- Pani Annie, Krystynie i Urszuli za pracę wq kościele;

- Panu Marianowi za pracę w ogrodzie i przy kościele;

- Panom i ministrantom za pracę przy choinkach i szopce: Romanowi Niestrój, Janowi Bzumowskiemu, Czesławowi Pawłowicz, Januszowi Mrozik, Szymonowi Zawadzkiemu, Krzysztofowi Marciniak, Andrzejowi Dzierza, Tomaszowi Białas, Patrykowi Białas, Mateuszowi Białas, Jakubowi Łyko, Mateuszowi Bielaczek.

- Do sprzątania naszego kościoła prosimy rodziny z ulicy Rzemieślniczej: Jaworek, Połobiadko, Mrozik, Lewczuk, Zakościelny, Młynarski.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Dziś przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 17:00. O godz. 16:00 Pasterka dla dzieci. O godz. 23:30 Nabożeństwo pożegnania Adwentu. O godz. 24:00 Pasterka dla dorosłych.

\- w poniedziałek – (25 grudnia) Uroczystość Narodzenia Pańskiego; porządek Mszy św. niedzielny;zapraszamy na nieszpory świąteczne o 16:30, podczas których zostaną poświęcone szopki, figurki do szopek oraz figurki dzieciątka Jezus;

- we wtorek – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – II dzień świąt Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. niedzielny; poświęcenie owsa na sumie o godz. 10:30.

- we środę - Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; po Mszach świętych poświęcenie wina;

- w czwartek- Święto Świętych Młodzianków, męczenników; Msza Święta z błogosławieństwem dzieci o godz. 9:00; prosimy, aby dzieci przyniosły plansze roratnie;

- sobota – o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji i okazja do spowiedzi św.

- w niedzielę - święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa,. Jest to równie,z ostatni dzień Roku. Po Mszy św. wieczornej o godz. 17:00 zostanie odprawione nabożeństwo na zakończenie roku Pańskiego 2023.

DRODZY PARAFIANIE

NIECH NOWONARODZONY JEZUS OBDARZY KAŻDEGO Z WAS OBFITYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM, ZDROWIEM I NAJPOTRZEBNIEJSZYMI ŁASKAMI. NIECH KAŻDY DZIEŃ WASZEGO ŻYCIA BĘDZIE PRZEPEŁNIONY MIŁOŚCIĄ I NADZIEJĄ.

DUSZPASTERZE Z OSTROGA