Ogłoszenia - 22.10.2023

Przeżywamy dziś niedzielę misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy zatem w tych dniach o szczególnej modlitwie za wszystkich misjonarzy i misjonarki.

O godz. 16:30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.

Dziś w całej Polsce we wszystkich kościołach odbywa się liczenie wiernych – uczęszczających nam niedzielną eucharystię i przyjmujących Komunię świętą.

* Kolekty: z dzisiejszej niedzieli na misje, zaś z przyszłej na potrzeby naszej parafii

* Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty:

- Pani Genowefie, Halinie za prace porządkowe na placu kościelnym;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi oraz Marianowi za pracę w ogrodzie farskim;

- Panu Michałowi za pracę na starym cmentarzu;

- Panu Marianowi gospodarzowi cmentarza za prace porządkowe na nowym cmentarzu;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę w kościele i na placu kościelnym;

- Panu Czesławowi i jego ekipie za wywóz gałęzi z nowego cmentarza i przywóz ziemi na stary cmentarz;

- za posprzątanie kościoła rodzinom: Micek, Kuliga, Kucia;

- do sprzątania naszego kościoła prosimy rodziny z ulicy Jana: Bujniewicz, Krupa, Gołeczko, Oleksyk.

* We wtorek na godz. 17:30 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkolaków na Nabożeństwo Różańcowe w ramach Mszy św. szkolnej.

* W piątek wieczorna Msza św. będzie celebrowana jako zbiorowa za zmarłych. Kartki z intencjami można składać w zakrystii przed Mszą św. Na tę Mszę św. zapraszamy uczniów klasy 8-ej, a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą do bierzmowania.

* W sobotę o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

* Przyjmujemy już intencje mszalne za żywych – jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe na 2023 rok. Intencje za naszych zmarłych będziemy przyjmować po Dniu Zadusznym.

* Przyjmujemy również wypominki za zmarłych, których włączamy do wspólnej modlitwy od Uroczystości Wszystkich Świętych a następnie od czwartku 2 listopada do czwartku 9 listopada o godz. 17:30 (niedziela 16:30) w nabożeństwie różańcowym; kartki z wypominkami można składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u księży; za składane przy tej okazji ofiary gorące Bóg Zapłać!

* Prasa katolicka do nabycia przed kościołem.

* W dniu 03. 11. 2023 (piątek) – od godz. 8:00 w Przychodni Lekarskiej „TWÓJ LEKARZ” przy ul. Bielskiej 2a w Raciborzu odbędą się badania USG Doppler, Przepływów Szyjnych i Kończyn Dolnych, USG Nerek, USG Płuc, USG Stawów, USG Piersi oraz Echo Serca – więcej informacji w Przychodni. Badania są odpłatne.