Ogłoszenia parafialne - 16.10.2023

Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę zwykłą. W naszym kościele przeżywamy dziś doroczny kiermasz, czyli rocznicę poświęcenia tego kościoła oraz XXVIII Dzień Papieski - dzień

pamięci i wdzięczności za życie, pontyfikat i nauczanie Jana Pawła II.

Z tej okazji LSO rozprowadzać będzie przed kościołem kremówki. Cały dochód z kremówek przeznaczony będzie na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii.

O godz. 16:30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.

* Kolekty: z dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii, zaś z przyszłej na misje. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia – jako pomoc dla ubogiej młodzieży.

* Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty:

- Pani Genowefie, Halinie i Janinie za prace porządkowe na placu kościelnym.

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi oraz Marianowi za pracę w ogrodzie farskim;

- Panu Michałowi za pracę na starym cmentarzu;

- Panu Marianowi gospodarzowi cmentarza za prace porządkowe na nowym cmentarzu;

- Pani Teresie i Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę przy różach na placu kościelnym;

- za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom: Junka, Mużelak, Dudziak;

- do sprzątania naszego kościoła prosimy rodziny z ulicy Goduli: Micek, Kuliga, Pasternak, Kucia.

* Przyjmujemy intencje mszalne na Rok Pański 2024 najpierw: jubileuszowe małżeńskie, urodzinowe roczki i Róż Różańcowych-patronalne.

* We wtorek na godz. 17:30 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkolaków na Nabożeństwo Różańcowe w ramach Mszy św. szkolnej.

* W środę po Mszy św. wieczornej nauka formacyjna dla Ruchu Szensztackiego.

* W piątek po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne klas 7-ch przygotowujących się do bierzmowania.

* W sobotę o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

* Prasa katolicka do nabycia przed kościołem.

* Dzisiaj w Markowicach doroczny odpust ku czci św. Jadwigi. Uroczysta suma o godz. 10:00.

* W przyszłą sobotę (21. 10.) o godz. 19:30 w parafii NSPJ „Wieczór Uwielbienia” – serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do wspólnej modlitwy.

* Ks. Proboszcz zwraca się z uprzejmą prośbą do naszych parafian o pomoc przy porządkowaniu terenu na nowym cmentarzu. Po ostatniej wycince drzew zostały jeszcze pozostałości, które trzeba przyciąć na mniejsze i złożyć w jednym miejscu, skąd zostaną wywiezione. Prace te można rozpocząć od poniedziałku o dowolnej godzinie. Proszę wziąć ze sobą sekatory lub siekierki.