ogłoszenia parafialne - 24.09.2023

Przeżywamy dziś XXV niedzielę zwykłą.

O godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

* Kolekty: z dzisiejszej niedzieli na budowę nowego kościoła Ojców Oblatów w Opolu, zaś z przyszłej na WMSD w Opolu.

* Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty:

- Pani Genowefie i Halinie za prace porządkowe na placu kościelnym,

-Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- Panu Michałowi i Marianowi za pracę na starym cmentarzu;

- Panu Marianowi gospodarzowi cmentarza za prace porządkowe na nowym cmentarzu;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Goduli: Kamińscy, Kot, Żamejć, Madetko, Kuśmierz, Kwiecień.

* Dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 w ramach XXXVI Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai. Szczegóły na plakacie z tyłu kościoła.

* W poniedziałek o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego.

* We wtorek na godz. 18:00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkolaków na Mszę św. szkolną. Po Mszy św. w kościele spotkanie formacyjne z rodzicami, których dzieci przygotowują się do I Komunii świętej.

* W najbliższy czwartek (28.09) zapraszamy na XVI Międzynarodową Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zbieramy się w kościele o godz. 14:50, by przejść na duży parking, gdzie o 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia.

* W piątek wieczorna Msza św. będzie sprawowana jako zbiorowa za zmarłych. Kartki z intencjami można składać w zakrystii przed Mszą św. Na tę Mszę św. zapraszamy uczniów klasy 8., a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą dosakramentu bierzmowania.

* W sobotę o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

* W niedzielę o godz. 16:30 zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe, które w tygodniu będzie odprawiane o 17:30, a w niedziele o godz. 16:30.

* Prasa katolicka do nabycia przed kościołem.

* W zakrystii do nabycia kalendarze na nowy 2024 rok w cenie 10 zł.

* 5 października w czwartek organizujemy parafialne wyjście do kina „Bałtyk” w Raciborzu na film pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Początek filmu o godz. 16:00. Zapisy u Pani Małgorzaty Adamowicz.

DO WIECZNOŚCI PAN POWOŁAŁ:

Janinę Syktus (Lekartów)… wieczny odpoczynek racz...