INTENCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH - STYCZEŃ

1. RÓŻA ŚW. TERESKI OD DZIECIĄTKA JEZUS

modli się za misjonarzy o potrzebne dla nich łaski i Boże błogosławieństwo, aby ich praca przynosiła obfite owoce.

2. RÓŻA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

modli się za dzieci i młodzież naszej parafii, aby okres zimowego wypoczynku pozwolił im nabrać sił do dalszej nauki.

3. RÓŻA ŚW. JANA PAWŁA II

modli się za naszą Ojczyznę, aby słowa „Bóg – Honor – Ojczyna” dodawały sił do walki o dobro wspólne naszego kraju.

4. RÓŻA ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

modli się za prześladowanych chrześcijan, aby łaskawy Bóg udzielił im potrzebnych łask, pocieszenia i umocnienia w wierze.

5. RÓŻA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

modli się o pokój w Polsce, na Ukrainie i na całym świecie.

6. RÓŻA BŁ. CZESŁAWA

modli się za chorych i cierpiących, aby łaskawy Pan udzielił im potrzebnych łask i sił do walki z chorobą.

7. RÓŻA ŚW. OJCA PIO

modli się za Ojca Świętego Franciszka o potrzebne zdrowie i siły do kierowania Kościołem Chrystusowym.

8. RÓŻA ŚW. JANA BOSKO

modli się za Kapłanów pracujących w naszej parafii o światło Ducha Świętego oraz potrzebne dla nich łaski.

9. RÓŻA ŚW. JANA CHRZCICIELA

modli się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii oraz za wywodzących się z Ostroga ks. Marcina Jaśkowskiego, s. Nazarię, s. Damaris i s. Hannę.

10. RÓŻA DEKANALNA - BŁ. O. MICHAŁA TOMASZKA i BŁ. O. ZBIGNIEWA STRZAŁKOWSKIEGO

modli się za wszystkich kapłanów i zakonników pracujących obecnie w Diecezji Opolskiej, za tych, którzy pracowali w niej w przeszłości oraz tych, którzy się z niej wywodzą, aby Bóg umacniał ich w powołaniu i dodawał sił w odważnym głoszeniu Ewangelii wszędzie tam, gdzie zostali posłani.

INTENCJA PAPIESKA – za wychowawców: módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.