12.11.2022

Ogłoszenia parafialne - 13.11.2022

Dziś celebrujemy XXXIII Niedzielę w Okresie Zwykłym; na godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory niedzielne;

  • KOLEKTY: dzisiaj i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii; również dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie; w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

  • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za prace porządkowe na placu kościelnym;

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Kulaszewska, Moskwa, Kania, Bachryj, Matras, Szendzielorz.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek - o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego; wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana jako zbiorowa za żyjących. Kartki z intencjami można składać w zakrystii przed Mszą św.;

- w czwartek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej w ramach Mszy św. szkolnej na nabożeństwo słowa Bożego i procesję ku czci św. Marcina z Tours - z kościoła do szkoły, gdzie odbędzie się okolicznościowy festyn.

- w piątek – o godz. 17:30 nabożeństwo do CPJ; serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 uczniów klas VIII, po której nauka przyg. do sakr. Bierzmowania;

- w sobotę – o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą;

- w niedzielę – 20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla w Kościele seminaryjnym w Opolu Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Początek o godz. 13:00. O godz. 14:30 uroczysta Msza św.

Również w Niedzielę w naszym kościele o godz. 16:30 nabożeństwo do Chrystusa Króla Wszechświata, podczas którego zostanie odmówiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Jak już informowaliśmy tydzień temu - dziś w kościele Wniebowzięcia NMP w Raciborzu (na Rynku) o godz. 17:30 zostanie ukazana prezentacja multimedialna: „Przerwany bieg. Opowieść o księdzu Stefanie”.

Natomiast jutro w poniedziałek (14 listopada) Kapituła Medalu im. Ks. Stefana Pieczki „Unitas in veritatae” zaprasza do RCK przy ul. Chopina 21 na godz. 19:00 na koncert Krzysztofa Kiljańskiego, podczas którego zostaną wręczone medale im. Ks. Prałata Stefana Pieczki. Uroczystość poprzedzi Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP w Raciborzu o godz. 18:00. - szczegóły na plakatach w przedsionku kościoła.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny z kolejną płytą Pisma Świętego Nowego Testamentu.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i piątki od 16:30 do 17:30, w pozostałe dni rano i wieczorem po Mszy świętej.

Do wieczności Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. - Adama Burek (ul. Królewska), Franciszka Solich (ul. Rudzka), Ireneusza Przybyła (ul. Lotnicza). Jego pogrzeb odbędzie się jutro, tj. w poniedziałek o godz. 11:00 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie... 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij