05.11.2022

Ogłoszenia parafialne - 06.11.2022

Dziś celebrujemy XXXII Niedzielę w Okresie Zwykłym; na godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych;

  • KOLEKTY: dziś na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i inne Instytucje Diecezjalne, zaś w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii; również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie;

  • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Halinie, Genowefie za prace porządkowe na placu kościelnym;

- Pani Urszuli za pracę przy kwiatach w kościele;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę przy kościele i wokół kościoła;

- PanuWiesławowi szafarzowi za prace porządkowe na placu kościelnym;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim;

- za posprzątanie i przygotowanie kościoła na niedzielę rodzinom: Kostka – 4 osoby, Humeniuk – 1 osoba;

- Państwu Susło za ofiarowane kwiaty na ołtarze;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Dzioba, Wolek, Dereń, Gawryluk, Wróblewski, Bubon. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek, wtorek i środę - zapraszamy o godz. 17:30 na nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych; po Mszy św. wieczornej nauka formacyjna dla Róż Różańcowych;

- we wtorek - o godz 17:30 zapraszamy przedszkolaków i uczniów z klas I-V szkoły podstawowej na nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych;

- w czwartek o godz. 18:00 swoją Mszę św. urodzinową odprawi nasz wikariusz – ks. Damian. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;

- w piątek – 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – z tej racji Msza św. o godz. 9:00 w intencji Ojczyzny i parafian; w piątek też rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Stosowne modlitwy będą odmawiane po Mszy św. porannej. Natomiast o godz. 15:00 na nowym cmentarzu zostanie odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

- w piątek też serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 uczniów klasy VII, po której nauka przyg. do sakr. Bierzmowania;

- w sobotę – o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą;

- w sobotę zapraszamy młodzież do parafii NSPJ w Raciborzu na czuwanie, które rozpocznie się o godz. 20:00.

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 8 zł.

Kapituła Medalu im. Ks. Stefana Pieczki „UNITAS IN VERITATE” zaprasza w poniedziałek 14 listopada do RCK przy ul. Chopina 21 na godz. 19:00 na koncert Krzysztofa Kiljańskiego, podczas którego zostaną wręczone medale im. Ks. Prałata Stefana Pieczki. Uroczystość poprzedzi Msza św. o godz. 18:00 w kościele Wnieb. NMP w Raciborzu.Natomiast 13 listopada w niedzielę w kościele Wnieb. NMP w Raciborzu o godz. 17:30 zostanie ukazana prezentacja multimedialna: „Przerwany bieg. Opowieść o księdzu Stefanie”.– szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

Do wieczności Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Adama Burek (ul. Królewska). Jego pogrzeb odbędzie się 12 listopada w sobotę o godz. 10:00, Elżbietę Kubik (Pawłów).

3 listopada 2022 roku w 81. roku życia i 56. roku kapłaństwa zmarł ks. Ginter Kurowski, emerytowany proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w poniedziałek 7 listopada o godz. 16:00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Radawiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 8 listopada o godz. 11:00 również w kościele parafialnym w Radawiu. 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij