24.09.2022

Ogłoszenia duszpasterskie - 25.09.2022

Przeżywamy dziś XXVI niedzielę zwykłą. O godz. 16:30 nieszpory niedzielne.

* Kolekty: z dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii, zaś z przyszłej na WMSD w Opolu.

* Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej:

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim,

- Pani Teresie i Panu Tadeuszowi za prace przy różach na placu kościelnym,

- Panu Marianowi za okoszenie trawy na starym cmentarzu i w ogrodzie farskim

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Weintritt, Wallach, Mroczek, Majer, Mazur ,Lara. 

* Dzisiaj w naszym kościele drugi koncert (organowy) o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

* W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Ducha Świętego.

* We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej (klasy I-V) oraz przedszkolaków na swoją Mszę św. szkolną. Przypominamy również, iż Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkolaków odbywa się w każdą niedzielę o godz. 12:00 i jest ze specjalnym kazaniem.

* W piątek o godz. 17:30 nabożeństwo do CPJ; wieczorna Msza św. będzie sprawowana jako zbiorowa za zmarłych. Kartki z intencjami można składać przed Mszą św. w zakrystii.

* W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Poranna Msza św. według intencji wskazanej: w intencji czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i o nawrócenie grzeszników. Różaniec wynagradzający będzie odmówiony po Mszy świętej. Od godz. 8:00 comiesięczne odwiedziny chorych. O godz. 17:00 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi (spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą św.); również o godz. 17:00 na salce przykościelnej nauka przedchrzcielna; o godz. 17:30 pierwsze nabożeństwo różańcowe, które przez cały październik będzie odprawiane w tygodniu o 17:30, zaś w niedzielę o godz. 16:30.

* Również w sobotę 1 października na Ostrogu przy ul. Huzarskiej 20 odbędzie się HUBERTUS (pogoń za lisem). Początek imprezy o godz. 11:00. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

NASZE PIELGRZYMOWANIE:

* nasza parafialna pielgrzymka, jak i z pozostałych parafii dekanatu Racibórz do Katedry Opolskiej z racji Jubileuszu 50-lecia powstania Diecezji Opolskiej odbędzie się w niedzielę 2 października. Ze względu na prace w katedrze uroczystości odbędą się w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Uroczysta Msza św. o godz. 14:30, a po niej poczęstunek. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu.

* 8 października w sobotę zapraszamy na XVIII pielgrzymkę pieszą „Śladami Karola Wojtyły Robotnika” z krakowskich Dębnik do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Dla osób, które z różnych względów nie mogą przejść pieszo tego odcinka (około 10 km), jest możliwość dojazdu autokarem do Łagiewnik lub do Centrum. Zapisy u Pani Małgorzaty Adamowicz. Szczegóły na plakatach w przedsionku kościoła.

* 28 września, tj. w najbliższą środę zapraszamy na XV Koronkę na Ulicach Miast Świata. Zbieramy się w naszym kościele o godz. 14:50. Następnie przejdziemy na parking przed kościołem, aby tam o godz. 15:00 odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego

* Gość Niedzielny oraz Mały Gość dla dzieci do nabycia przed kościołem.

* Zapowiedzi przedślubne:

- Andrzej Gawełczyk z Raciborza i Weronika Krupa z Raciborza (zap. II).

* Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą Elżbietę Modlińską (z Obory) - wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij