16.08.2022

Ogłoszenia Parafialne 14.08.2022

Przeżywamy dziś XX niedzielę zwykłą. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

• Kolekty: z dzisiejszej niedzieli i przyszłej na potrzeby naszej parafii, zaś z dnia jutrzejszego, tj. z uroczystości Wniebowzięcia NMP na Wydział Teologiczny w Opolu.

• Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej:

- Pani Genowefie i Halinie za prace porządkowe na placu kościelnym,

- Pani Teresie za pracę przy różach na placu kościelnym,

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- Pani Urszuli za pracę przy kwiatach w kościele,

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinie Bzumowski – 5 osób.

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Nowak,Woch, Dzumyk, Zamkowa, Kochel, Kroczak.

• W poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – porządek Mszy św. jak w niedzielę; poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św; o godz. 16:30 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

• W środę i piątek o godz. 17.25 - Różaniec o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

• W sobotę o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą;

• 46. piesza pielgrzymkę na Jasną Górę wyruszy z Raciborza w poniedziałek 15. sierpnia po Mszy św. o godz. 9:00 sprzed naszego kościoła. Opłata wynosi 30 zł (jeśli z jednej rodziny pielgrzymuje więcej osób to pierwsza osoba płaci 25 zł a kolejne po 20 zł), za przewóz bagażu – 50 zł, za powrót autokarem do Raciborza 50 zł.

Zapowiedzi przedślubne:

• Maciej Susła z Wrocławia i Monika Węgier z Wrocławia – zap. II

• Michał Kozicki z Raciborza i Paulina Kasińska z Raciborza – zap. II

• Gość Niedzielny w cenie 8 zł do nabycia przed kościołem.

• Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą Stanisławę Lis (ul. Rudzkiej) – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Od dziś zbieramy podpisy z tyłu kościoła pod projektem ustawy w obronie chrześcijan, aby w naszym kraju:przestrzegano wolności sumienia i wyznania, chroniono przekonania religijne i by była większa odpowiedzialność karna za agresję na Kościół i wiernych.