30.04.2022

Ogłoszenia parafialne - 01.05.2022

Dziś, w pierwszą niedzielę maja, w naszej parafii na Mszy o godz. 10:00 przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej; w tym roku do pierwszej Komunii przystępuje 58 uczniów, 55 ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Umiem”; pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prosząc Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa o dar wielkiej wiary i pobożności eucharystycznej dla nich; dziś rozpoczyna się 14. Tydzień Biblijny; również dzisiaj nabożeństwo popołudniowe z udziałem dzieci I Komunijnych o godz. 15:00.

KOLEKTY: dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne a w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby naszej parafii; przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę oraz za pracę wokół kościoła - rodzicom dzieci I komunijnych;

- Panom szafarzom: Tadeuszowi i Maciejowi oraz lektorom: Kubie i Tobiaszowi za prace wokół kościoła;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim: za okoszenie trawy w ogrodzie i wokół kościoła;

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziców dzieci, które będą przeżywały pierwszą rocznicę Komunii świętej. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

W miesiącu maju nabożeństw majowe ku czci NMP codziennie o godz. 17:30 a w niedziele o 16:30;

- w tym tygodniu wraz z dziećmi Komunijnymi przeżywamy Biały Tydzień – zapraszamy zatem serdecznie dzieci wraz z rodzicami na wieczorne Msze św. o godz. 18:00 każdego dnia od poniedziałku do piątku;

- informujemy, iż w miesiącu maju nie będzie Mszy św. szkolnej – natomiast zapraszamy dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych;

- we wtorek – w Uroczystość NMP Królowej Polski o godz. 9:00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Parafian;

- w czwartek  -pierwszy czwartek miesiąca – poranna Msza w intencji kapłanów z prośbą o nowe powołania; o godz. 16:30 spowiedź dzieci, które przeżywać będą I rocznicę Komunii świętej;

- w piątek  - pierwszy piątek miesiąca - poranna Msza w  intencji Czcicieli NSPJ i ich rodzin oraz za ++ Czcicieli; na  wieczorną Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy uczniów klasy VI, a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą do bierzmowania;

- w sobotę - – pierwsza sobota miesiąca – poranna Msza św. w intencji do Niepokalanego Serca NMP i o nawrócenie grzeszników; różaniec wynagradzający po Mszy św.; odwiedziny chorych odbędą się od godz. 8:00 - chętnych spoza stałej listy prosimy zgłaszać w kancelarii lub telefonicznie; o godz. 11:00 próba dla dzieci przed Uroczystością I rocznicy I Komunii świętej; o godz. 17:00 nauka przedchrzcielna na salce przykościelnej, a w kościele od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi (spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą świętą);                 

- kancelaria parafialna czynna  w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych;  w sobotę i niedzielę nieczynna;

- w przyszłą sobotę (7 maja) o godz. 10:00 w kościele seminaryjno-akademickim odbędą się święcenia diakonatu;

- w przyszłą niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się uroczystość I rocznicy I Komunii świętej;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 8 zł. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Michał Petka z Raciborza i Sandra Linek z Raciborza – zap. II.

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij