16.04.2022

Ogłoszenia parafialne - 17.04.2022

Obchodzimy celebrację najważniejszych świąt w roku liturgicznym – Zmartwychwstanie Pańskie; na godz. 16:30 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne; prosimy, aby na nabożeństwa i Msze przynosić nasz śpiewnik/modlitewnik Drogę do Nieba, abyśmy mogli korzystać z bogactwa pieśni wielkanocnych.

KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby naszej parafii; w Poniedziałek Wielkanocny na KUL a w przyszłą niedzielę na Caritas Diecezji Opolskiej.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Kwaśny, Roj, Lamla, Deptuła;

- gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do budowy Bożego Grobu i udekorowania naszego kościoła, Panom za pracę przy zasłanianiu i odsłanianiu krzyży w kościele, podziękowania dla LSO, Szafarzy, Marianek za tworzenie oprawy liturgicznej tych wyjątkowych dni;

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej:Paszek, Broda, Fritza, Behr, Rebidas, Grzelak. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU: 

Trwamy w Oktawie Wielkanocnej, zachęcamy do uczestnictwa we Mszach, które będą przed nami odkrywały Zmartwychwstałego Pana, ukazującego się swoim uczniom;

- w poniedziałek wielkanocny II dzień świąt - Msze w porządku niedzielnym; nie będzie jednak nabożeństwa popołudniowego;

- we wtorek na godz. 19:00 do koscioła na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców młodzieży, która przyjmie w tym roku sakrament bierzmowania;

- w czwartek w naszym dekanacie odbędzie się Konwent Dekanalny jest to spotkanie wszystkich kapłanów posługujących w naszym dekanacie; uroczysta Msza w parafii Wniebowzięcia NMP na Rynku o godz. 19:00;

- w piątek – na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klasy VIII, a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą do sakramentu bierzmowania;

- trwamy również w nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia nowenny o godz. 15:00 odmawiamy stosowne modlitwy i Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie;

- we wtorek, środę i czwartek na godz. 17:25 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny w cenie 8 zł i Mały Gość Niedzielny dla dzieci w cenie 5 zł;

- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja  w ciszy i okazja do spowiedzi;

- kancelaria parafialna czynna w piątek od 16:30 do 17:30; w pozostałe dni tygodnia po Mszach świętych; w sobotę i niedzielę nieczynna; 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana składamy wszystkim naszym parafianom oraz ich gościom gorące i szczere życzenia, aby Chrystus Zmartwychwstały był zawsze naszą siłą, naszą nadzieją, naszą miłością i naszym życiem. Niech ta moc, płynąca z Jego Zmartwychwstałego Serca rozpala nasze codzienne życie, obejmuje wszystkie troski rodzinne, pomaga w pracy zawodowej i tak prowadzi, abyśmy w każdej chwili naszego życia i w każdym działaniu czuli i ufali, że Bóg jeden jest naszym prawdziwym życiem, gdyż jest Bogiem żywych. Niech te święta, tak właśnie przeżywane pomogą na nowo odkryć, że Bóg jest zawsze z nami.

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij