02.04.2022

Ogłoszenia parafialne - 03.04.2022

Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu – zgodnie ze zwyczajem w ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu zasłania się krzyże 9do końca liturgii Męki Pańskiej Wielkiego Piątku) oraz obrazy (do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej); o godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik Droga do Nieba.

KOLEKTY: dziś na WMSD w Opolu, zaś w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła rodzinom: Sidor i Kubica;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Blana, Dźwoniarek, Żelazko, Pietrykowski, Stasiak, Marcyniak.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek - o godz. 17:30 Nabożeństwo do Ducha Świętego; po Mszy św. wieczornej nauka formacyjna dla Róż Różańcowych;

- we wtorek – o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej;

- w czwartek -  pierwszy czwartek miesiąca – poranna Msza w intencji kapłanów z prośbą o nowe powołania; o godz. 17:00 Godzina Święta;

- w piątek – od godz. 9:00 do 11:00 dzień skupienia dla szkoły podstawowej nr 10. W programie: spowiedź, Droga Krzyżowa i na zakończenie Msza Święta; o godz. 17:00 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych, które można składać w kancelarii lub w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem; na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klas VII, a po jej zakończeniu na naukę formacyjną przygotowującą do przyjęcia bierzmowania; również w piątek Droga Krzyżowa ulicami starego miasta w Raciborzu. Początek przy kościele św. Jakuba o godz. 19:30, zakończenie w kościele farnym. Prosimy naszych parafian o przybycie indywidualne pod kościół św. Jakuba;

- w sobotę – od godz. 8:00 – przedświąteczne odwiedziny chorych. Chętnych spoza stałej listy prosimy zgłaszać w kancelarii lub telefonicznie; o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi (spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą Świętą);

- w przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 10:30.

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30; w pozostałe dni bezpośrednio po porannej i wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 8 zł.

Zapraszamy naszych parafian do modlitwy różańcowej w intencji pokoju we wtorek, środę i czwartek o godz. 17:25.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 8 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 18:00 w parafii św. Eugeniusza de Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu. Szczegóły na plakacie. 

We wtorek 5 kwietnia o godz. 10:00 odbędą się na salce przykościelnej bezpłatne badania Parametrów Stanu Zdrowia. Zachęcamy do skorzystania. Szczegóły na plakacie.          

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp.  Wiesława Skrzniarz (ul. Bosacka – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:30), Janinę Hauptmann (ul. Pracy- jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij