15.08.2009

Ogłoszenia 16 VIII 2009 r.

Dziś XX niedziela zwykła w ciągu roku...

Już jutro w Uroczystość św. Jacka wyruszy Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszym kościele o godzinie 9 będzie sprawowana Eucharystia, podczas której pożegnamy naszych pątników. My wszyscy, którzy zostajemy w domach, możemy również brać duchowy udział w pielgrzymce. Zachęca  nas do tego ks. Abp Alfons Nossol, który napisał w okolicznościowej odezwie: Dzieło pielgrzymowania mogą też podjąć duchowo ci wszyscy, którym wiek, stan zdrowia, czas pracy lub inne konieczne obowiązki stają na przeszkodzie, by osobiście w tych sierpniowych dniach ruszyć ku Jasnej Górze. Mogą wtedy w duchowej łączności z pielgrzymami ofiarować swoją pracę lub cierpienie oraz modlitwę (zwłaszcza różańcową) i udział w Mszy świętej.

Otoczmy zatem naszych pielgrzymów modlitwą. Polećmy im także nasze intencje.

Dzisiaj jeszcze zapraszamy na nieszpory niedzielne o 16.30.

Za tydzień zamiast nieszporów o 16.30 odbędzie się w naszym kościele o godz. 15.00 nabożeństwo na zakończenie  Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Kolekta dzisiejsza jak i za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!

Do sprzątania prosimy z ul. Siwonia 33: Mader, Białas, Kukuczka, Solich, Duda

W bieżącym tygodniu:

- w poniedziałek o 17.45 zapraszamy na Koronkę do Ducha Świętego;

- w czwartek na godzinę 18.00 zapraszamy na mszę św. za + ks. Pawła Bembenka w 3 rocznicę śmierci;

- w piątek na godzinę 18.00 zapraszamy na Nowennę do Cudownego Pana Jezusa.

W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Jacek – główny patron Metropolii Górnośląskiej,  w czwartek św. Bernard, w piątek św. Pius X, a w sobotę wspominać będziemy NMP Królową.

Zapowiedzi przedślubne:

MŁOT Mateusz, R-rz, ul. Lotnicza i DASZKIEWICZ Dominika, Jastrzębie Zdrój, ul. Świerkowa  /zap III/

KUBICKI Marcin, Leszno, ul. Powst. Śl i WIJATYK Kazimiera, R-rz, ul. Rogera  /zap III/

ŻOK  Michał, R-rz, ul. Odpoczynkowa i KOSMOL Agnieszka, R- rz, ul. Goduli /zap III/

ZADROŻNY Arkadiusz, Łąka Prudnicka, ul. Chocimska i MIKETA Violetta, R-rz, ul. Rudzka /zap III/

WRÓBLEWSKI Piotr, Pilszcz, ul. Wojska Polskiego i OŁTRZEWSKA Agnieszka R- rz, ul. Kossaka /zapI II/

MRASEK Stefan, R-rz, ul. Kolejowa i  SZYDŁOWSKA Agnieszka, R-rz, ul. Lotnicza /zap II/

MACHURA  Sebastian, R-rz, ul Orzeszkowej i SOBOŃ  Katarzyna, R-rz, ul. Orzeszkowej, /zap I I/

GRAŻDANKIN Marek, R-rz, ul. Siwonia i WRZESIŃSKA Beata, Rybnik, ul. Wawelska /zap I/

JASIK Mariusz, Łącznik, ul. Świerczewskiego i URBIŃSKA Klaudia, r-rz, ul. Nowary /zap I/

BALIK  Michał, Częstochowa, ul. Starzyńskiego i MRUCZYŃSKA Jolanta, R-rz, ul. Bosacka /zap I/

BLUSZCZ Dawid, Szczerbice, ul. Fabryczna i NIEMIEC Anna, R-rz, ul. Rudzka /zap I/