15.01.2022

Ogłoszenia parafialne - 16.01.2022

Przeżywamy II Niedzielę w Okresie Zwykłym Roku Liturgicznego; o godz. 16:30 nieszpory niedzielne połączone z modlitwą o jedność chrześcijan.

KOLEKTY: dziś i za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Cieślik – 2 osoby, Nowak – 2 osoby, Major – 1 osoba.

Do sprzątania naszego kościoła w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Naciuk, Paździerz, Hefko, Konieczny, Zając, Kwiecień. 

Informujemy, że na mocy Dekretu ks. biskupa odwiedziny duszpasterskie w tym roku zostały odwołane. W miejsce Kolędy są odprawiane Msze Święte w kolejne niedziele stycznia o godz. 10:30, z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok A.D. 2022 dla Parafian; z przodu kościoła są wyłożone do zabrania obrazki kolędowe i naklejki na drzwi z oznaczeniem C+M+B (Christus Mansionem Benedicat) oraz woda święcona. 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU: 

- dzisiaj w kościele farnym o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta Msza św. rozpoczynająca proces beatyfikacji Księżnej Raciborskiej Eufemii (Ofki),

- dzisiaj również Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie rodzin w klasztorze Annuntiata w Raciborzu o godz. 16:00, 

- w poniedziałek - o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego,

- we wtorek - rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia); po Mszy św. wieczornej nauka formacyjna dla Ruchu Szensztackiego,

- w piątek – Dzień Babci; o godz. 17:30 nabożeństwo do CPJ; w tym dniu na godzinę 18:00 zapraszamy uczniów klas VIII-ych na Mszę św. oraz na naukę formacyjną po jej zakończeniu,

- w sobotę – Dzień Dziadka; o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (w tygodniu spowiedź św. przed poranną i wieczorną Mszą św.). Również w sobotę zapraszamy naszą młodzież na czuwanie do parafii NSPJ w Raciborzu - początek o godz. 20.00,                  

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych.

Do nabycia z tyłu kościoła (ew. w zakrystii) Gość Niedzielny w cenie 10 zł. 

Przypominamy, iż spotkanie dekanalnej grupy synodalnej odbędzie się w sobotę 22 stycznia o godz. 14:30 w domu katechetycznym przy parafii Matki Bożej w Raciborzu. Chętni do udziału z naszej parafii proszeni są o odebranie w zakrystii konspektu, celem przygotowania się do spotkania. 

W dniu 24 stycznia (w przyszły poniedziałek) zapraszamy wszystkie nasze Róże Różańcowe wraz z rodzinami na spotkanie kolędowe do klasztoru Annuntiata, które rozpocznie się o godz. 17:00

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp.  Franciszka Marcinek (Piwnej), Michała Wasielewskiego (Książęcej – jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:00), Daniela Banasiak (Matejki – jego pogrzeb odbędzie się we czwartek o godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij