06.11.2021

Ogłoszenia parafialne - 7.11.2021

Dziś celebrujemy XXXII Niedzielę w Okresie Zwykłym; na godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych;

KOLEKTY: dziś na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i inne Instytucje Diecezjalne, zaś w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii; również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie;

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Halinie, Genowefie i Renacie oraz Wiktorii – naszej Mariance za prace porządkowe na placu kościelnym;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim;

- Panu Tadeuszowi za pracę w kościele i wokół kościoła;

- Panu Tadeuszowi szafarzowi za pracę przy kościele;

- Panu Piotrowi i jego synowi za prace porządkowe na placu kościelnym;

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Rusnak, Rybak, Janicki, Stopa, Jaroszewicz, Barabasz.

Pragniemy poinformować naszych parafian, iż na mocy zarządzenia ks. bp Andrzeja Czai, w określonych terminach należy w każdej parafii naszej diecezji dokonać wyboru Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Dlatego prosimy naszych parafian do 14 listopada (następnej niedzieli) do podania swoich kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę podać imię i nazwisko oraz ulicę swoich kandydatów (jednego, dwóch lub trzech) i w zaklejonej kopercie oddać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do księży. Lista kandydatów zostanie podana 21 listopada (niedziela), zaś 28 listopada odbędzie się głosowanie na kandydatów do PRD z zatwierdzonej listy. Dnia 11 grudnia upływa termin składania zastrzeżeń, co do prawidłowego przebiegu wyborów. Dnia 12 grudnia ma nastąpić ogłoszenie wyników wyborów i zaprzysiężenie nowowybranych członków. Liczba członków PRD w naszej parafii może wynosić maksymalnie 20 członków, zaś liczba zatwierdzonych kandydatów może zawierać maksymalnie 28 nazwisk. Jednocześnie informujemy, iż proboszcz może do wybranej i zatwierdzonej PRD dodać maksymalnie 5 członków (szczególnie zaangażowanych w życie parafii). 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU: 

- w poniedziałek -  o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych; po Mszy św. wieczornej nauka formacyjna dla Róż Różańcowych;

- we wtorek -  o godz. 16:30 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy przedszkolaków i uczniów z klas I-V; o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych;

- w środę - ks. Damian Kokurowski obchodzi rocznicę swoich urodzin. Zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji o godz. 6.45;

- w czwartek – 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – z tej racji Msza św. o godz. 9:00 w intencji Ojczyzny i parafian;

- w piątek serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 uczniów klas VII, po której nauka przyg. do sakr. Bierzmowania;

- w sobotę – o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą.

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny oraz Gość Niedzielny Extra poświęcony śląskiemu męczennikowi – Janowi Machy, który zostanie beatyfikowany 20 listopada 2021.

- 14 listopada, w niedzielę organizowane będzie wyjście grupowe do kina „Bałtyk” na film: Wyszyński – zemsta czy przebaczenie. Cena biletu grupowego to 13 PLN. Zapisy u Pani Małgorzaty Adamowicz (tel. 881 953 931).

- Informujemy, iż wyjazd na Jasną Górę nastąpi z dużego parkingu (vis a vis) kościoła w poniedziałek 15 listopada o godz. 15:30. Jest jeszcze jedno miejsce. Można się wpisywać na listę rezerwową u Pani Małgorzaty Adamowicz.

Do wieczności Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. - Józefę Hebda (Bosacka), Krystynę Żurek (Rudzka), Zenona Niewiadomskiego (Bielska), Urszulę Krakowczyk (Radziewiczówny), Karola Oślizlok (DPS), Mariana Zgol (Przejazdowa), Krystynę Łabudek (Rudzka) – wieczny odpoczynek racz im dać Panie ... 

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij