23.10.2021

Ogłoszenia parafialne - 31.10.2021

Dziś celebrujemy XXXI Niedzielę w Okresie Zwykłym; na godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe; 

KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii a w przyszłą niedzielę na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i inne Instytucje Diecezjalne;

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- Pani Halinie i Genowefie za prace porządkowe na starym cmentarzu;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace w ogrodzie farskim;

- Panu Tadeuszowi za pracę w kościele i wokół kościoła;

- Panu Tomaszowi z Markowic za prace i transport odpadów naturalnych z nowego cmentarza;

Do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Osadców, Koziński, Frączek, Majnusz, Łukasik, Pross.

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU: 

- w poniedziałek -  Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze święte w porządku niedzielnym; Msza o godz. 14:00 celebrowana będzie na nowym cmentarzy przy krzyżu, po Mszy procesja i modlitwa różańcowa za naszych bliskich zmarłych; w ten dzień nie ma nabożeństwa o godz. 16:30;

- we wtorek -  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; Msze o godz. 6:45 (po niej procesja na starty cmentarz) i o godz. 8:00; Msza św. na nowym cmentarzu o godz. 9:00; Msze św. w kościele jeszcze o godz. 16:00 i wieczorna o 18:00;

- od wtorku 2 listopada do wtorku 9 listopada o godz. 17:30 (niedziela 16:30) zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za ++ wypominanych; kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są na ostatnich ławkach, można je składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u księży; za składane przy tej okazji ofiary gorące Bóg Zapłać!

- w tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca – poranne Msze św. według intencji wskazanych: w czwartek za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie, w piątek w intencji Czcicieli NSPJ, w sobotę w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP –  różaniec wynagradzający zostanie odmówiony po Mszy św., zaś od godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi (w tygodniu Spowiedź przed poranną i wieczorną Mszą); także o  godz. 17:00 nauka przedchrzcielna na salce dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy będą chrzcili swoje dzieci w miesiącu listopadzie;

- w sobotę od godz. 8:00 odwiedziny chorych; chętnych spoza stałej listy prosimy zgłaszać w kancelarii lub bezpośrednio u księży;

- w piątek serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 uczniów klasy VI, po której nauka przyg. do sakr. Bierzmowania;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny oraz dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny;

 

- Nauka formacyjna dla Róż Różańcowych – 8 listopada (w poniedziałek) po Mszy św. wieczornej;

- Msza św. szkolna dla przedszkolaków i klas I-V będzie odprawiana od wtorku 9 listopada (godz. 16:30); 

- 15 listopada (poniedziałek) organizujemy wyjazd na Jasną Górę. W programie m.in. udział w Eucharystii i Apelu Jasnogórskim. Opiekunem duchowym będzie ks. Damian. Wyjazd o godz. 15:30. Zapisy u Pani Małgorzaty Adamowicz (tel. 881 953 931). Koszt to około 45 zł (w zależności od liczby uczestników). 

Do wieczności Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. - Duka Jolanta (Królewska) i Krakowczyk Urszula (Rodziewiczówny – Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz. 11:00) – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

 

 

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij