16.10.2021

Ogłoszenia parafialne - 17.10.2021

Uroczystość poświęcenia naszego kościoła - Kiermasz

Obchodzimy dziś w naszej parafii uroczystość poświęcenia naszego kościoła - Kiermasz; o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę na misje.

BOG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinie: Magdziak

- Panu Ryszardowi – ojcu naszego organisty Mateusza za wyczyszczenie świeczników;

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za prace przy parafii;

- Panu Tadeuszowi i Panu Marianowi za prace przy parafii;

- Pani Halinie, Genowefie i Renacie za prace porządkowe na starym cmentarzu;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Lotniczej: Sodzawiczny, Szymscy, Mync, Mazur, Herud, Żydek.

Przyjmujemy już intencje na nowy rok 2022 za żywych – rocznicowe i jubileuszowe.

Zapraszamy chłopców do grupy Ministranckiej, spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:00 w salce przy kościele, a także dziewczynki do grupy Marianek, których spotkania odbywają się również w soboty o godz. 11:00 w salce przy kościele.

Prosimy rodziców dzieci, aby zwróciły uwagę, by nie rysować i niszczyć farby na ławkach.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek po Mszy św. o godz. 6:45 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych fundatorów, dobrodziejów, proboszczów i duszpasterzy;

- w piątek na godz. 18:00 zapraszamy uczniów klas I-szych ponadpodstawowych na wieczorną Mszę św. i naukę przygotowującą do sakramentu bierzmowania;

- w sobotę zapraszamy dzieci z klas 3-ch szkoły podstawowej na przymiarki strojów komunijnych do salki przykościelnej – o godz. 13:00 dziewczynki i na 14:00 chłopców, zaś wieczorem o 19:00 rodziców wraz z dziećmi z klas 3-ch na modlitwę różańcową, po którym zostaną poświęcone różańce.

- w sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi; w tygodniu spowiedź przed poranną i wieczorną Mszą św.;

- Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem (ew. w zakrystii).

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty;

- w środę – wspomnienie św. Jana  Kantego, prezbitera;

- w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Do wieczności Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej: + Andrzeja Godziek (ul. Orzeszkowej)