29.08.2021

Ogłoszenia parafialne 29.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 29 sierpnia 2021
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Obchodzimy XXII Niedzielę Zwykłą; w naszej parafii przeżywamy dziś Dożynki, aby podziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory; o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza, ks. Damiana Kokurowskiego, któremu życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego, zdrowia i sił w posłudze duszpasterskiej.
• KOLEKTY: dziś na potrzeby naszej parafii, zaś w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu;
• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niezielę rodzinom:

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim i wokół kościoła;
- Panu Janowi z pomocnikiem za odnowienie gablot przykościelnych;
- do sprzątania naszego kościoła prosimy rodziców dzieci I-Komunijnych.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- przypominamy, iż od 1 września poranne Msze św. będą celebrowane o godz. 6:45; zaś w poniedziałki i piątki o godz. 17.30 będą odprawiane nabożeństwa do Ducha Świętego i CPJ;
- w tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Poranne Msze według intencji wskazanych: w czwartek za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie; w piątek w intencji Czcicieli NSPJ i w sobotę w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP – w sobotę różaniec wynagradzający zostanie odmówiony po Mszy św., zaś od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazji do Spowiedzi; również w sobotę o godz. 17.00 na salce odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodzxiców chrzestnych, którzy chrzcić będą swoje dzieci w miesiącu wrześniu;
- w sobotę również od godz. 8:00 odwiedziny chorych. Chętnych spoza stałej listy proszę zgłaszać w kancelarii lub telefonicznie;
- spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą świętą;
- w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej, do której przystąpi 48 dzieci. W związku z tym serdecznie prosimy tych parafian, którzy chodzą w niedzielę na Mszę św. o 10.30, aby wybrali inną godzinę – ustępując miejsca zaproszonym rodzinom.
- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30, w pozostałe dni tygodnia po porannej i wieczornej Mszy świętej; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;
- Gość Niedzielny do nabycia z tyłu kościoła (ew. w zakrystii).

W Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

- w środę – Wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy;
- w piątek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;


DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:
+ Zdzisława Dudek z ul. Lotniczej – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij