Radość powołania
08.07.2009

Radość powołania


W sobotę, dnia 4 lipca 2009 o godz. 14:00, mieszkańcy Ostroga zgromadzili się w kościele parafialnym na niecodziennej uroczystości...

Podczas dziękczynnej Eucharystii wielbili Boga za dar powołania zakonnego s. Nazarii – Gabrieli Bugla, która swoje śluby wieczyste w zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej złożyła 20 czerwca w Katowicach.
Gabrysia urodziła się i wychowała w naszej parafii. Tutaj należała do Kongregacji Mariańskiej, gdzie pełniła gorliwą służbę. Jej decyzję wstąpienia do zgromadzenia, a następnie lata formacji i nauki zwieńczyła profesja wieczysta, w której to uroczystości wzięli udział jej rodzice, najbliżsi oraz Ksiądz Proboszcz.
Świętowanie w rodzinnym mieście s. Nazarii rozpoczęło się błogosławieństwem rodziców, udzielonym siostrze jeszcze w domu. Następnie na plebanii błogosławieństwa udzielił Gabrysi Proboszcz. Potem do pięknie przystrojonej przez parafian świątyni wkroczyła z plebanii uroczysta procesja, którą prowadziły sztandary Róż Różańcowych oraz Kongregacji Mariańskiej. Poślubioną Chrystusowi Gabrysię otaczały dzieci, niosąc wokół niej mirtowe wieńce. Eucharystia zakończyła się dziękczynnym Te Deum oraz życzeniami dla s. Nazarii, które składali także przedstawiciele parafian i Róż Różańcowych. Również Gabrysia dziękowała za czas spędzony w ostrógskiej parafii, składając na ręce gospodarza sanktuarium bukiet kwiatów. Parafianie obiecali, że będą pamiętać o s. Nazarii w swoich modlitwach.

Podziel się:
Galeria zdjęć (8)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij