Tydzień Modlitw o ochronę życia poczętego - ZAPOWIEDŹ

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przedstawiło Komisji Duszpasterstwa KEP inicjatywę Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, planowanego w dniach 19-25 marca br. Zyskała ona rekomendację tej Komisji i została przekazana do diecezji, a jej realizację uzależnia się od decyzji biskupa diecezjalnego. Życzeniem Biskupa Opolskiego jest podjęcie tej modlitewnej inicjatywy w parafiach naszej diecezji. Wydaje się ona słuszna i potrzebna, szczególnie w obecnym czasie społecznych niepokojów i narastającego sprzeciwu środowisk wrogich życiu wobec prawnej ochrony dzieci nienarodzonych.