02.08.2020

Ogłoszenia Parafialne 02.08.2020

Obchodzimy XVIII Niedzielę w Okresie Zwykłym; można dziś uzyskać Odpust Porcjunkuli związany z Matką Bożą Anielską z Porcjunkuli (02 sierpnia); popołudniu zapraszamy na godz. 16:30 na nieszpory niedzielne;

 • KOLEKTY: dziś na WMSD w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne a w przyszłą niedzielę na bieżące potrzeby naszej parafii;                                          
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- panom Marianowi, Tadeuszowi oraz państwu Stanisławie i Stanisławowi za pomoc  w pracach przy kościele i w ogrodzie farnym, panu Stanisławowi i Marianowi za skoszenie trawy; pani Genowefie i Joannie za prace przy kwiatach wokół naszego kościoła;

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinie:

 

- do sprzątania naszego kościoła w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Szpakowska, Opanasiuk, Sokołowski, Mrozek i Sobota;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym poranne Msze celebrowane są o godz. 7:30; nie ma nabożeństw do Ducha Świętego w poniedziałki oraz do CPJ w piątki;

 

Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem abstynencji od alkoholu, do podjęcia której zachęcamy;

- we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

- w czwartek święto Przemienienia Pańskiego a zarazem pierwszy czwartek miesiąca; poranna Msza w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie;

- w piątek – pierwszy piątek miesiąca poranna Msza w intencji Czciciel NSPJ i ich rodzin oraz  za ++ Czcicieli NSPJ;

- w sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i okazja do Spowiedzi Świętej;

-  Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranna i wieczorną Mszą Świętą;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:30 do 17:30;  w pozostałe dni po porannej i wieczornej Mszy Świętej, a w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia w kościele (zakrystii) Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza).  Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.      

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 22.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 22.11.2020
  więcej »
 • 14.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 15.11.2020
  więcej »
 • 08.11.2020
  Ogłoszenia Parafialne 08.11.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij