Błogosławieństwo "czterech kółek"
14.06.2009

Błogosławieństwo "czterech kółek"

Tydzień przed rozpoczęciem wakacji pobłogosławiliśmy nasze pojazdy...

O godz. 10.30 została odprawiona Msza św. w intencji kierowców i ich rodzin. Modlono się przez wstawiennictwo św. Krzysztofa - patrona kierujących. Po Eucharystii każy pojazd został pobłogosławiony indywidualnie i pokropiony wodą święconą. Pamiątką wydarzenia był wręczany każdemu bryloczek ze świętym Krzysztofem.
Dzisiejsze wydarzenie jest dobrą okazją, aby przypomnieć i zachęcić do modlitwy przed każdą podróżą. Są specjalne modlitwy kierowców, pięknie jest pomodlić się Pod Twoją obronę. Często w naszych samochodach zawieszamy różańce, myśląc, że uchroni nas to od wszelkiego zła. Różaniec to nie amulet. Okazuje swą moc dopiero wtedy, gdy bierzemy go do rąk.

Od katastrof lotniczych i innych - za wstawiennictwem św. Krzysztofa - WYBAW NAS PANIE!
Od złych przygód w podróży - WYBAW NAS PANIE!

Galeria zdjęć (12)