21.02.2020

40 godzinna adoracja

Nabożeństwo czterdziestogodzinne ma bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nawiązuje do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin. Liczba 40 jest często wymieniana w Biblii i zawsze oznacza święty czas. Przed rozpoczęciem nauczania Jezus przebywał na pustyni przez 40 dni, tyle samo czasu padał deszcz w trakcie potopu, Żydzi wędrowali przez pustynię przez 40 lat.  Dawniej nabożeństwo czterdziestogodzinne najczęściej służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu.  W dzisiejszych czasach jednak mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. Termin ten zachował się w praktyce duszpasterskiej i zwłaszcza w Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej.

Plan Adoracji:

7:15      wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja ogólna

8:00      Lotnicza, Maćkowskiego, Nad Koleją, Grzonki

9:00       Bosacka, Morcinka, Rudzka, Jana, Karola,

10:00  Kapuścika, Korfantego, Królewska, Książęca

11:00    Przejazdowa, Cygarowa, Elżbiety, Goduli, Huzarska

12:00    Adnieszki, Armii Krajowej, Bielska, Brzozowa

13:00    Cecylii, Zająca, Zamkowa, Ostrógska, Orzeszkowej, Plac Nałkowskiej, Morawska

14:00    Przejazdowa, Rodziewiczówny, Rogera, Nowary

15:00    Rudzka, Rymera, Rzemieślnicza, Segeta, Siwonia, Wyglendy

16:00    Lotnicza, Królewska, Siwonia, Bosacka

17:00    Adoracja Ogólna

17:30    Nabożeństwo na Zakończenie Adoracji

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij