07.12.2008

Zamiast prezentów - wycieczka!


W dzień św. Mikołaja nasi ministranci wyjechali na wycieczkę...

Impreza rozpoczęła się o godz. 10.30. Kiedy zapisani uczestnicy zebrali się w autokarze, po wspólnej modlitwie, ruszyliśmy w kierunku pierwszego celu - góry Żar. To szczyt w Beskidzie Małym /761 m. n.p.m./ słynący z paranormalnego zjawiska "toczenia się pod górę". W jego zdobyciu pomógł nam wagonik Polskich Kolei Linowych. Widok ze szczytu był niezwykły! Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, obejrzeliśmy zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej (Elektrownia Porąbka-Żar) w kształcie deltoidu, pokręciliśmy się po okolicy a niektórzy zjechali torem saneczkowym. W pewnym momencie wiatr bardzo się nasilił, dlatego postanowiliśmy zjechać w dół. Drugim naszym celem był Hotel Gołębiewski, a ściślej hotelowy basen TROPICANA. Przez 2,5 godziny oddawaliśmy się wodnemu szaleństwu! Niektórzy masowali się w jacuzzi, inni siedzieli w saunach, chodzili do groty śnieżnej lub zjeżdżali na ślizgawkach... Tam czas bardzo szybko nam zleciał i trzeba było opuszczać luksusowy hotel... W międzyczasie zapadł zmrok, co oznaczało, że należy wracać do domów. Jednak po wjeździe do Raciborza nie wysiadaliśmy na Ostrogu. Czekała na nas ciepła kolacja w restauracji MEXICO. Każdemu podano na talerzu kilka specjałów szefa kuchni, najmłodsi nie byli w stanie zjeść wszystkiego! Nie zabrakło też deseru: ciasta i soczku.
Na Ostróg dojechaliśmy po 20.00 - cali i zdrowi.

Podziel się:
Galeria zdjęć (16)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij