01.11.2008

Uroczystości na ostrógskim cmentarzu


Conajmniej 500 osób uczestniczyło w uroczystej Mszy św. na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych...


1 listopada
to w kalendarzu kościelnym uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to bardzo radosny dzień, który pozwala nam zwrócić się z prośbą o wstawiennictwo do wielkiej rzeszy zbawionych. Tego dnia także udajemy się już do grobów naszych bliskich, by modlić się i w ten sposób okazywać naszą pamięć. W naszej parafii tradycyjnie już sprawowaliśmy Mszę św. o godz. 14. na parafialnym cmentarzu. Wzięła w niej udział spora grupa Parafian i Gości - za co serdecznie dziękujemy. Homilię wygłosił nasz wikariusz - ks. Jacek. Zachęcał, aby wsłuchać się w "mowę grobów". Po skończonej Eucharystii odbyło się uroczyste nabożeństwo za zmarłych. W pięciu stacjach, przeplatanych różańcem, polecaliśmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych kapłanów, rodziców i przodków, krewnych i dobrodziejów, poległych i ofiary wojny a także wszystkich zmarłych.
Cały miesiąc listopad jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, dlatego pamiętajmy, by do naszych prywatnych modlitw dodawać wezwania za tych, którzy odeszli.

Dobry Jezu, a nasz Panie,
daj im wieczne spoczywanie.
Światłość wieczna niech im świeci,
gdzie królują wszyscy Święci.
Gdzie królują z Tobą, Panie,
aż na wieki wieków, Amen.

Podziel się:
Galeria zdjęć (16)
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij