17.09.2022

Ogłoszenia parafialne - 18.09.2022

Przeżywamy dziś XXV niedzielę zwykłą. O godz. 16:30 nieszpory niedzielne.

* Kolekty: z dzisiejszej niedzieli na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych, zaś z przyszłej na potrzeby naszej parafii.

* Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej:

- Pani Genowefie i Halinie za prace porządkowe na placu kościelnym,

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim,

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Orłowski, Klimaszewski, Kudla, Bożentka, Kras, Sznicer.

* Dzisiaj odpust w parafii pw. Krzyża Świętego w Studziennej.

* W poniedziałek o godz. 17.30 – Nabożeństwo do Ducha Świętego.

* We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej (klasy I-V) oraz przedszkolaków na swoją Mszę św. szkolną. Przypominamy również, iż Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkolaków w każdą niedzielę o godz. 12:00 ze specjalnym kazaniem.

* W piątek o godz. 17:30 nabożeństwo do CPJ; o godz.18:00 zapraszamy uczniów klas 8 na Mszę św., a następnie na spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Prosimy przynieść ze sobą dzienniczki kandydata używane w klasie 7.

* W sobotę o godz. 17:00 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą św.

* Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie we wtorek, środę i czwartek o godz. 17:25.

* W przyszłą niedzielę – drugi koncert (organowy) w naszym kościele o godz. 18:00. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. 

NASZE PIELGRZYMOWANIE:

* nasza parafialna pielgrzymka, jak i z pozostałych parafii dekanatu Racibórz do Katedry Opolskiej z racji Jubileuszu 50-lecia powstania Diecezji Opolskiej odbędzie się w niedzielę 2 października. Ze względu na prace w katedrze uroczystości odbędą się w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Uroczysta Msza św. o godz. 14:30, a po niej poczęstunek. W tym dniu o godz. 12:00 na placu Długosza zostanie podstawiony autokar. Chętnych prosimy o zapisy do soboty 24 września. Można również dojechać na pielgrzymkę prywatnie samochodami.

* 8. października w sobotę zapraszamy na XVIII pielgrzymkę pieszą „Śladami Karola Wojtyły Robotnika” z krakowskich Dębnik do Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Dla osób, które z różnych względów nie mogą przejść pieszo tego odcinka (około 10 km), jest możliwość dojazdu autokarem do Łagiewnik lub do Centrum. Zapisy u Pani Małgorzaty Adamowicz. Szczegóły na plakatach w przedsionku kościoła.

* Od miesiąca października w naszym kościele będą się odbywały katechezy dla dorosłych. Szczegóły na ten temat podamy w przyszłym tygodniu.

* Gość Niedzielny wraz z płytą CD (kolejne księgi Pisma świętego) w cenie 8 zł do nabycia przed kościołem.

* Zapowiedzi przedślubne:

- Tomasz Marcinek z Raciborza i Agnieszka Pater z Raciborza (zap. II);

- Andrzej Gawełczyk z Raciborza i Weronika Krupa z Raciborza (zap. I).

* Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą Elżbietę Modlińską (z Obory) – Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w środę 21 września o godz. 11:00 - wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij