28.08.2022

Ogłoszenia parafialne - 28.08.2022

Przeżywamy dziś XXII niedzielę zwykłą. O godz. 16:30 nieszpory niedzielne.

* Kolekty: z dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii, zaś z przyszłej na WMSD w Opolu.

* Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej:

- Pani Genowefie i Halinie za prace porządkowe na placu kościelnym,

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie na niedzielę rodzinom: Grończak – 2 osoby i Krypel – 2 osoby,

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Synowiec, Wolka, Jaroszewicz, Paluch, Szewczyk, Lasota.

* W poniedziałek i środę o godz. 17.25 - Różaniec o pokój na Ukrainie.

* W czwartek 1 września zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00, aby uprosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Zapraszamy również dzieci do skorzystania z sakramentu pokuty.

*W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Poranne intencje według wskazanych intencji: w czwartek: za kapłanów o świętość ich życia i posługi oraz o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne (o godz. 17:00 – Godzina święta); w piątek: w intencji czcicieli NSPJ i ich rodzin oraz za ++ czcicieli (o 17:30 nabożeństwo do CPJ) i w sobotę: w intencji czcicieli Niep. Serca Maryi i o nawrócenie grzeszników. Różaniec wynagradzający będzie odmówiony po Mszy świętej.

* W sobotę o godz. 17:00 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą. W salce przykościelnej również o 17:00 nauka przedchrzcielna. Od godziny 8.00 rozpoczniemy odwiedziny chorych z Komunią Świętą.

* W przyszłą niedzielę dożynki parafialne. O godz. 10:30 uroczysta suma w intencji Działkowiczów i ich rodzin, zaś o godz. 18:00 koncert w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej (szczegóły na plakatach w przedsionku kościoła).

* W dniach 3-4 września (sobota-niedziela) w parafii NSPJ odbędzie się w godzinach popołudniowych XXXI Festiwal Spotkałem Pana (wspólna modlitwa, koncerty, warsztaty, wielu zaproszonych gości) – szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

* Dziękujemy wszystkim, którzy podpisali się pod obywatelskim projektem o zmianie prawa „w obronie chrześcijan”. Zebraliśmy 335 podpisów.

* Gość Niedzielny w cenie 8 zł i Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł do nabycia przed kościołem. 

* Przypominamy, iż dzisiaj o godz. 14:00 odbędzie się festyn rodzinny na stadionie PWSZ w Raciborzu.

* Również dzisiaj w parafii Matki Bożej o godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta suma z okazji dorocznego odpustu parafialnego i jubileuszu 90 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej, której przewodniczyć będzie ks. bp Rudolf Pierskała. Wieczorem o godz. 19:30 w tamtejszym kościele odbędzie się koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach.

* Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Karbowniczek z Raciborza i Julia Biały z Raciborza (I). 

* Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: Jochima Żymełka (ul. Rzemieślniczej), Hildegardę Pacharzyna (ul. Bosacka), Ryszarda Jóźwin (z Wojnowic), Henryka Palik (ul. Książęca), Stefanię Jaszczyszyn (ul. Królewskiej i + ks. Jana Pytlika, salezjanina, misjonarza z Peru, który zmarł 25 stycznia 2021 roku. Jego pogrzeb odbędzie się w Pogrzebieniu 1 września (czwartek) o godz. 13:00. - wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij