20.08.2022

Ogłoszenia Parafialne 21.08.2022

Przeżywamy dziś XXI niedzielę zwykłą. O godz. 15:00 - nabożeństwo powitania pielgrzymki.

 

 • Kolekty: z dzisiejszej niedzieli i przyszłej na potrzeby naszej parafii.

 • Bóg zapłać za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej:

- Pani Genowefie i Halinie za prace porządkowe na placu kościelnym,

- Pani Stanisławie i Panu Stanisławowi za pracę w ogrodzie farskim;

- Pani Urszuli za pracę przy kwiatach w kościele;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Lotniczej: Kowalski, Heyduk, Rakowski, Przybyła, Grończak, Krypel.

 

 • W poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.25 - Różaniec o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

 • W piątek wieczorna Msza św. sprawowana będzie jako zbiorowa za zmarłych. Kartki z intencjami można składać w zakrystii przed Mszą św.

 • W sobotę o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; spowiedź w tygodniu przed poranną i wieczorną Mszą świętą;

 • Raciborskie Służby Mundurowe i Minister Michał Woś zapraszają na rodzinny piknik i koncert w stulecie powrotu części ziem Górnego Śląska do Polski. Orkiestry Salonowej Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach.ski. Piknik odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia o godz. 14:00 na stadionie PWSZ w Raciborzu. W programie wiele atrakcji dla całej rodziny – helikopter gaśniczy, wojskowy wóz bojowy, oryginalny cadilac Marszałka Piłsudskiego oraz występ zespołu „Arka Noego”. Zapraszamy całe rodziny.

 • Również w niedzielę w parafii Matki Bożej o godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta suma z okazji 90 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej, której przewodniczyć będzie ks. bp Rudolf Pierskała. Wieczorek o godz. 19:30 w tamtejszym kościele odbędzie się koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach.

 

 

 • Gość Niedzielny w cenie 8 zł do nabycia przed kościołem.

 

 • Zachęcamy tych wszystkich, którzy jeszcze się nie podpisali w ubiegłą niedzielę, do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie prawa „W obronie chrześcijan”. Podpisując się pod projektem ustawy mówimy tak dla: wolności sumienia i wyznania, ochrony przekonań religijnych, odpowiedzialności za agresję na Kościół. Równocześnie mówimy nie dla: ataków na świątynie, przerywania mszy św. i procesji, szydzenia z wiary, profanacji świętych symboli, karania za wiarę.

   

 • Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłegoJerzego Ostrowskiego (ul. Ludwika) – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij