25.04.2021

Ogłoszenia Parafialne 25.04.2021

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw  o Powołania; o godz. 16:30 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne połączone z modlitwą o dobre urodzaje w związku ze wspomnieniem św. Marka;

 • KOLEKTY: dziś na bieżące potrzeby parafii a w przyszłą niedzielę na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

 

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Książęcej: Pędzik, Janusz, Kołaczek, Łazinka, Wajda, Jędrysik i Marciniak;

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w związku dynamiczną sytuacją epidemiologiczną, przypominamy, że dnia 25.03.2021 został wydany nowy dekret Biskupa Opolskiego, który dostosowuje życie religijne do wytycznych Państwowych na czas epidemii; prosimy o zapoznanie się i dostosowanie do umieszczonych w nim wskazań;

 

W kościele, podczas obrzędów kultu religijnego może przebywać 1 osoba na 20m2   (nasza parafia 50 osób); obowiązuje zasada noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz zasada dystansowania się (1,5 metra odległości);

 

- w poniedziałek o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego;

- w środę poranna Msza dziękczynna w intencji ks. Proboszcza w rocznicę święceń kapłańskich;

- w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy;

- w piątek poranna Msza dziękczynna w intencji ks. Kazimierza Czajki w rocznicę święceń kapłańskich; wieczorem Msza zbiorowa celebrowana za zmarłych, intencje można składać przed Mszą w zakrystii;o17:30 nabożeństwo do C.P.J;

- w sobotę poranna Msz w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca NMP i o nawrócenie grzeszników z racji pierwszej soboty; po Mszy różaniec wynagradzający; od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazji do Spowiedzi;

- Spowiedź w tygodniu kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą Świętą;

- w sobotę o godz. 17:00 nauka przedchrzcielna;

- od soboty rozpoczynają się nabożeństwa majowe – w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30, w pozostałe dni tygodnia po porannej i wieczornej Mszy Świętej; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia z tyłu kościoła (ew. w zakrystii) Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny;

 

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Leona Ryzner zamieszkałego przy ul. Książęcej, Śp. Andrzeja Szramek zamieszkałego przy ul. Kościuszki; Śp. Mirosławę Tykierka zamieszkałą przy ul. Grzonki; Śp. Bogusława Pacharzyna zamieszkałego przy ul. Przejazdowej; i Marka Kowalskiego zamieszkałego przy ul. Dworcowej    (Tworków)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 19.06.2021
  Ogłoszenia Parafialne 20.06.2021
  więcej »
 • 12.06.2021
  Ogłoszenia Parafialne 13.06.2021
  więcej »
 • 05.06.2021
  Ogłoszenia Parafialne 06.06.2021
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij