21.03.2021

Ogłoszenia Parafialne 21.03.2021

Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu zgodnie ze zwyczajem do końca liturgii Męki Pańskiej zasłania się krzyże; o godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;

 

 • KOLEKTY: dziś na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za złożenie ofiary na posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: 

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Książęcej: Zawada, Kowalski, Makarewicz i Zawadzki;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w związku dynamiczną sytuacją epidemiologiczną, przypominamy, że dnia 16.03.2020 został wydany nowy dekret Biskupa Opolskiego, który dostosowuje życie religijne do wytycznych Państwowych na czas przed i po Wielkanocny; prosimy o zapoznanie się i dostosowanie do umieszczonych w nim wskazań;

 

W kościele, podczas obrzędów kultu religijnego może przebywać 1 osoba na 15m2   (nasza parafia 67 osoby);

 

- w poniedziałek o godz. 17:30 Koronka do Ducha Świętego;

- w czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia;

- w piątek o godz. 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii przed nabożeństwem lub w kancelarii parafialnej; wieczorna Msza celebrowana będzie jako Msza Zbiorowa za zmarłych, intencje można składać przed Mszą w zakrystii;

- w sobotę  od godz. 8:00 odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych; ze względu na stan epidemii prosimy zgłaszać osoby starsze i chore chcące przyjąć Sakramenty Święte (Spowiedź, Komunię Św., Namaszczenie Chorych);  od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i Spowiedź Święta;

-  w tygodniu Spowiedź kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą;

- w niedzielę podczas Mszy błogosławieństwo palm;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia z tyłu kościoła (ew. w zakrystii) Gość Niedzielny; w zakrystii są do świece paschaliki na Wigilię Paschalną w cenie 2 zł.;

- Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do 4-letniego liceum.  Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub mailową. Można również przyjść do szkoły przy ulicy Opawskiej 81 w Raciborzu. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Małgorzatę Tuzgier zamieszkałą przy ul. Królewskiej; Śp. Barbarę Tomaszczyk zamieszkałą przy ul. Królewskiej; Śp. Sigrid Łabudek zamieszkałą przy ul. Rudzkiej i Śp. Józefa Pieruszka zamieszkałego przy ul. Siwonia - ( pogrzeb odbędzie się we wtorek 23.03.2021 o godz. 11:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 09.05.2021
  Ogłoszenia Parafialne 09.05.2021
  więcej »
 • 02.05.2021
  Ogłoszenia Parafialne 02.05.2021
  więcej »
 • 25.04.2021
  Ogłoszenia Parafialne 25.04.2021
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij