14.02.2021

Ogłoszenia Parafialne 14.02.2021

Przeżywamy VI Niedzielę w Okresie Zwykłym; w naszej parafii gościmy Ojca Justo Lo Feudo, który przybył do Raciborza z Argentyny by założyć kaplicę wieczystej adoracji, przy parafii NSPJ; od dziś rozpoczynamy Dni Eucharystyczne przygotowujące parafię do owocnego przeżycia wielkopostnej pokuty; po Mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazji do Adoracji; plan na poniedziałek i wtorek wywieszony  jest w gablotach;  o godz. 16:30, na zakończenie adoracji, odbędzie się nabożeństwo (dziś nieszpory); prosimy zabrać ze sobą śpiewnik/modlitewnik Droga do Nieba;

 

 • KOLEKTY: dziś i za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- paniKrystynie Konior, panom Piotrowi Potaczek i Stanisławowi Kantyka za pomoc w odśnieżaniu chodników i obejścia przy naszym kościele;

- za złożenie ofiary na posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:  

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Rzemieślniczej: Dziób, Radwan, Świętanowscy, Kura, Molski i Gruszczyk 

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w związku sytuacją epidemiologiczną, przypominamy, że dnia 28.12.2020 został wydany nowy dekret Biskupa Opolskiego, który dostosowuje życie religijne do wytycznych Państwowych; prosimy o zapoznanie się i dostosowanie do umieszczonych w nim wskazań;

 

W kościele, podczas obrzędów kultu religijnego może przebywać 1 osoba na 15m2   (nasza parafia 67 osoby);

- w poniedziałek o godz. 17:30 nabożeństwo na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu;

- we wtorek  o godz. 17:30 nabożeństwo na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu;

- w środę Popielec (Środa Popielcowa) rozpoczyna się Czas Wielkiego Postu przygotowujący nas do świąt Wielkanocnych; Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6:45, 8:00, 10:00, 16:00 i 18:00; akt posypania głów popiołem tradycyjnie w czasie Mszy po homilii; od środy rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty; w czasie Wielkiego Postu zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach pokutnych (w piątek godz. 17:00 Droga Krzyżowa a w niedzielę 16:30 Gorzkie Żale);

- w czwartek po Mszy Wieczornej nauka formacyjna dla Ruchu Szensztackiego;

- w piątek dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich;o godz. 17:00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii przed nabożeństwem lub w kancelarii parafialnej;

- w sobotę  od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta;  w tygodniu Spowiedź kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia z tyłu kościoła (ew. w zakrystii) Gość Niedzielny;

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Bronisława Wolnik zamieszkałego przy ul. Bosackiej; Śp. Huberta Plinta zamieszkałego przy ul. Orzeszkowej; Śp. Łucję Madalińską zamieszkałą przy          ul. Grzonki; Śp. Jana Koźlik zamieszkałego przy ul. Miechowskiej i Śp. Eryka Sonnek zamieszkałego przy ul. Siwonia;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 09.05.2021
  Ogłoszenia Parafialne 09.05.2021
  więcej »
 • 02.05.2021
  Ogłoszenia Parafialne 02.05.2021
  więcej »
 • 25.04.2021
  Ogłoszenia Parafialne 25.04.2021
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij