24.01.2021

Ogłoszenia Parafialne 24.01.2021

Przeżywamy III Niedzielę w Okresie Zwykłym Roku Liturgicznego, zgodnie z wolą papieża Franciszka NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO; o godz. 16:30 nieszpory niedzielne połączone z modlitwą o jedność chrześcijan;

 • KOLEKTY: dziś i za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii;  przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji;
 • BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za złożenie ofiary na posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:  

 

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny z ul. Rzemieślniczej: Szalacha, Kawecka, Doleżych, Trzeciak i Derwisz-Wardenga

 

Informujemy, że na mocy Dekretu z dnia 24.11.2020r. odwiedziny duszpasterskie w tym roku zostały odwołane. W miejsce Kolędy będą odprawiane Msze Święte w kolejne niedziele stycznia o godz. 10:30, z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok A.D. 2021 dla Parafian; przed balaskami będą wyłożone do zabrania obrazki kolędowe i naklejki na drzwi z oznaczeniem C+M+B (Christus Mansionem Benedicat)

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w związku sytuacją epidemiologiczną, przypominamy, że dnia 28.12.2020 został wydany nowy dekret Biskupa Opolskiego, który dostosowuje życie religijne do wytycznych Państwowych; prosimy o zapoznanie się i dostosowanie do umieszczonych w nim wskazań;

 

W kościele, podczas obrzędów kultu religijnego może przebywać 1 osoba na 15m2  (nasza parafia 67 osoby);

 

- w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Świętego;

- we wtorek wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa;

- w czwartek wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła; poranna Msza o godz. 6:45 będzie celebrowana jako Msza dziękczynna w intencji naszego ks. Proboszcza Jerzego Hetmańczyka w kolejna rocznice Jego urodzin;

- w piątek o godz. 17:30 nabożeństwo do C.P.J; wieczorna Msza w intencji zbiorowej za zmarłych; intencje Mszy można składać przed Mszą w zakrystii;

- w sobotę  o godz. 6:45 Msza dziękczynna z okazji kolejnej rocznicy urodzin naszego wikariusza o. Innocentego Marka Ruseckiego;od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta;  o godz. 20:00 czuwanie dla młodzieży w kościele NSPJ;               

- w tygodniu Spowiedź kwadrans przed poranną i wieczorną Mszą;

- w przyszłą niedzielę o 10:30 ostatnia Msza Święta Kolędowa w intencji Parafian;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

-  do nabycia z tyłu kościoła (ew. w zakrystii) Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny;

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Hildegardę Siwicką zamieszkałą przy ul. Rynek oraz śp. Józefa Łach zamieszkałego przy ul. Rudzkiej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być  w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. Przypominamy jednocześnie, iż w tym roku 13. Tydzień Biblijny będziemy przeżywać w dniach od 18 do 24 kwietnia, natomiast 5. Narodowe Czytanie Pisma Świętego dnia 18 kwietnia 2021 r.

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 09.05.2021
  Ogłoszenia Parafialne 09.05.2021
  więcej »
 • 02.05.2021
  Ogłoszenia Parafialne 02.05.2021
  więcej »
 • 25.04.2021
  Ogłoszenia Parafialne 25.04.2021
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij