1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą:
- Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii oraz na remont katedry opolskiej;
- zachęcamy do nabycia: Gościa Niedzielnego (10 zł), Gościa Historii (14 zł), Małego Gościa Niedzielnego (10 zł) oraz parafialnego Głosu św. Jana;
- zapraszamy na 16:30 na nabożeństwo do Serca Jezusowego połączone z modlitwą do Cudownego Pana Jezusa. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii;
- dziś mija dokładnie 54 lata od erygowania diecezji opolskiej. Centralne obchody tej rocznicy są w tym roku połączone z Diecezjalną Pielgrzymką Mężczyzn i Młodzieńców, która odbywa się w dzisiejszą niedzielę na Górze Świętej Anny.
2. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów:
- dzieciom i młodzieży oraz wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, nabrania sił do dalszej pracy i codziennych obowiązków;
- kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym będzie czynna w zwykłym porządku, tzn. w poniedziałki i czwartki w godz. od 16.30 do 17.30;
- spowiedź św. przed Mszami św. w tygodniu rano (od 6.30) i wieczorem (od 17.30);
- w wakacje nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu w soboty;
- w czasie wakacji nie będzie również nabożeństw popołudniowych w niedziele.
3. W poniedziałek, 29.06., uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.45 i 18.00. Podczas Mszy św. kolekta (Świętopietrze) na rzecz Stolicy Apostolskiej.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek (Msza św. o powołania oraz za powołanych rano o godz. 6.45), I piątek (Msza św. ku czci NSPJ, w intencji czcicieli Serca Jezusowego rano o godz. 6.45) oraz I sobota miesiąca (Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.45, a zaraz po niej – różaniec wynagradzający).
5. W przyszłą niedzielę, 5.07., przeżywać będziemy XIV Niedzielę Zwykłą:
- kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
- gościć będziemy w naszej parafii siostrę zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana z Kamerunu, która w ramach niedzielnego kazania opowie o pracy misyjnej oraz działalności jej Zgromadzenia. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na misyjne działania Sióstr;
- zbiórka na sprzątanie kościoła odbędzie się tydzień później (w niedzielę, 12.07).
6. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin KUŚKA z Rybnika i Judyta NOWROT z Raciborza (zapowiedź II).
7. Na naszej stronie internetowej (www.parafiaostrog.pl) została uruchomiona nowa zakładka poświęcona cmentarzowi parafialnemu. Można w niej sprawdzić informacje dotyczące ważności grobów oraz wniesionych opłat za miejsca grzebalne. Prosimy wszystkich opiekunów grobów o zapoznanie się z zamieszczonymi informacjami. W przypadku jakichkolwiek niejasności, wątpliwości lub konieczności uregulowania formalności, prosimy o SPOKOJNY kontakt z kancelarią parafialną w sprawach: przedłużenia ważności grobu, uregulowania opłat cmentarnych, likwidacji grobu po upływie okresu jego ważności, rezerwacji miejsca na cmentarzu (część z nich nie jest opisana, kto zarezerwował) oraz wyjaśnienia wszelkich niezgodności w danych.
8. Informujemy, że w poniedziałek, 6.07.2026 r. od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „Twój Lekarz” (ul. Bielska 2a w Raciborzu) odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Wszystkie badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
9. Informujemy, że w dniach 6-12 lipca br. w Kokotku odbędzie się FESTIWAL ŻYCIA. To największy katolicki festiwal dla młodzieży w Polsce, wypełniony koncertami, konferencjami, warsztatami i innymi ważnymi treściami. Zaproszenie skierowane jest do osób w wieku od 15 do 35 lat. Szczegółowe informacje na: www.festiwalzycia.pl
10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Zmarłych, wśród których byli: śp. Zofia LESZKO (lat 75) z ul. Skłodowskiej, śp. Staś WILK (lat 6) z ul. Bosackiej oraz śp. Barbara CIOŁCZYK (lat 85) z Wróblina. Polecajmy Ich miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…