śp. Ks. Paweł Bembenek

x_pawel

W czwartek 17 sierpnia 2006 r. w godzinach popołudniowych wywodzący się z naszej parafii ks. Paweł Bembenek zginął tragicznie w austriackich Alpach podczas schodzenia ze szczytu Wiesbachhorn (3564 m. n.p.m.). Do tragedii doszło w Wysokich Taurach, stanowiących najwyższy masyw Alp Austriackich, na wysokości 2900 metrów, w rejonie punktu terenowego Unterer Fochezkopf. W trakcie zejścia dwaj polscy księża rozdzielili się, przy czym jeden z nich, 29-letni, dotarł bezpiecznie do schroniska Heinrich-Schwaiger-Haus. Jego idący wolniej towarzysz - ks. Paweł, ok. 100 metrów ponad schroniskiem, pośliznął się na płacie śniegu i runął w przepaść. Do katastrofy doszło na trawersie powyżej ubezpieczonego linami żlebu.

Ks. Paweł ur. się 2 stycznia 1978 r. w Żaganiu. Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził w Raciborzu, gdzie uczęszczał najpierw do szkoły podstawowej, a w roku 1993 rozpoczął naukę w Technikum Mechanicznym. Bardzo mocno angażował się w życie swojej rodzinnej Parafii pw. św. Jana Chrzciciela, był ministrantem i lektorem.

paw2Po otrzymaniu świadectwa dojrzałości w 1998 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego 

mini_pawel_swiec

w Opolu, gdzie przez sześć lat przygotowywał się, poprzez formację duchową i intelektualną, do służby Bogu i ludziom. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Opolskiej 29 maja 2004 r. z rąk Ks. Abpa Alfonsa Nossola. 

19 sierpnia 2004 r. dekretem biskupim został mianowany wikariuszem w Parafii pw

Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. W czasie swojej dwuletniej posługi Ks. Paweł zajmował się m.in.: Oazą Dzieci Bożych, Apostolatem Maryjnym oraz Ruchem „Komunia i Wyzwolenie”. Ścisłe więzy łączyły Go także z kluczborskim ZHR'em. Jako kapłan nie zapomniał o swoich korzeniach i parafii na Ostrogu. W czasie urlopów odprawiał Msze święte i wielokrotnie głosił kazania (ostatnie 15 sierpnia 2006, tuż przed tragiczną śmiercią). Na wieczny odpoczynek odprowadzono Go na ostrógski cmentarz 29 sierpnia 2006 roku. Spoczął w jego centralnej części, obok grobu swej mamy, śp. Teresy Bembenek.

"Pełno nas, a jakoby nikogo nie było.

Jedną, maluczką duszą tak wiele ubyło"

MODLITWA
Boże Ojcze Wszechmogący, wierzymy, że Twój Syn umarł i zmartwychwstał; spraw łaskawie, aby mocą tej Tajemnicy Twój Sługa Ksiądz Paweł, który zasnął w Chrystusie, przez Niego dostąpił radości zmartwychwstania. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Podziel się:
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij