21.12.2019

Ogłoszenia Parafialne 22.12.2019

Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu; o godz. 16:30 czwarte nabożeństwo adwentowe, podczas którego poświęcimy figurki do naszych domowych szopek bożonarodzeniowych (jeżeli są duże prosimy przynieść tylko figurki św. Rodziny);

 

KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii; kolekta z Pasterki przeznaczona jest na zasilenie Fundacji Ochrony Życia (Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnia Rodzinna), a w święto Św. Szczepana ma Wydział Teologiczny w Opolu;

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w poniedziałek ostatnie Roraty dla dorosłych o godz. 6:45, a wieczorem o 17:00 dla dzieci i młodzieży; wszystkim zaangażowanym w tegoroczne roraty, uczestnikom, darczyńcom nagród i słodkości dla dzieci, składamy z serca Bóg Zapłać, za poświęcony czas oraz liczny udział;

- we wtorek Wigilia Bożego Narodzenia; zachęcamy do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, życzenia śpiew kolęd; w ten dzień Msze poranne o godz. 6:45 i 8:00;           o godz. 16:00 Pasterka dla Dzieci, a o północy tradycyjnie dla Dorosłych;

- w środę UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA; Msze Święte w porządku niedzielnym o godz. 16:30 Nieszpory Kolędowe;

- w czwartek ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego Męczennika; Msze Święte w porządku niedzielnym; w ten dzień nie ma nabożeństw popołudniowego;

- w piątek ŚWIĘTO ŚW. JANA, Apostoła i Ewangelisty; podczas porannej i wieczornej Mszy odbędzie się błogosławieństwo wina ku czci św. Jana; na ten dzień Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej;

- w sobotę  ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW, męczenników; o godz. 9:00 Msza Święta w intencji dzieci z uroczystym błogosławieństwem dla nich; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej;

- w niedzielę ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA; o godz. 14:00 w katedrze opolskiej spotkanie Biskupa Ordynariusza z małżonkami w kryzysie; a w naszej parafii o godz. 15:00 Koncert Kolęd, na który z serca zapraszamy – szczegóły na plakacie;

- kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko po Mszach Świętych; w sobotę, niedzielę i święta nieczynna;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 10 zł (wydanie na 2 tygodnie) oraz Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych w cenie 5 zł;

- od piątku 27 grudnia rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie, plan kolędy dostępny na kartkach z tyłu kościoła, na stronie parafialnej i na naszym facebooku;

SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA

 • 22 XII (niedziela) przed Mszami
 • 23 XII (poniedziałek) rano od 6:30 do 8:00 i wieczorem od 16:30 do 19:00
 • 24 XII (wtorek WIGILIA) od 6:30 do 9:30
Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 07.08.2020
  Ogłoszenia Parafialne 10.08.2020
  więcej »
 • 02.08.2020
  Ogłoszenia Parafialne 02.08.2020
  więcej »
 • 25.07.2020
  Ogłoszenia Parafialne 26.07.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij