07.12.2019

Ogłoszenia Parafialne 08.12.2019

Dziś przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (Konferencja Episkopatu Polski, na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, postanowiła podczas 378. Zebrania Plenarnego w Warszawie dnia 14 marca 2018 r., aby dla dobra duchowego wiernych zachować w dniu 8 grudnia 2019 r. świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny); o godz. 10:30 Msza w intencji Kongregacji Mariańskiej; na plebani, do nabycia opłatki i świece Caritas (DUŻA w cenie 12 zł i mała 5zł) ; na godz. 16:30 zapraszamy na drugie nabożeństwo adwentowe, podczas którego

 

KOLEKTY: dziś i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii; DZIŚ przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie;              

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom: Sobolewski i Potracki;

- za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła rodzinom:

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Konieczny, Jagła, Ostrowski, Bajsarowicz, Berkowicz i Pohl

- serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za przekazane upominki jako nagrody dla  dzieci podczas rorat;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

- w tygodniu celebrujemy Msze ku czci MB w Adwencie, czyli Roraty; rano z kazaniem dla dorosłych  o godz. 6:45 (cykl kazań – ks. Jacek), wieczorem dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00 (cykl kazań o. Innocenty), a w soboty o godz. 8:00 dla wszystkich; zachęcamy, do udziału w roratach, niech każdy uczestnik ma ze sobą roratni lampion oraz modlitewnik/śpiewnik Drogę do Nieba, abyśmy mogli przez procesję i wspólny śpiew kultywować adwentowe tradycje; ze względu na roraty w grudniu nie ma Mszy Szkolnej ani spotkań przed bierzmowaniem;

-  w piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; na godz. 12:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie (czas adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy Różańcowej i wspólnego śpiewu);

- w sobotę  wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła; Msza poranna o godz. 8:00; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta; w tygodniu Spowiedź przed poranną i wieczorną Mszą;

- w sobotę 14 grudnia o godz. 7:00 z parkingu vis a vis naszego kościoła wyjazd grupy parafian do Pragi; w programie: zwiedzanie Stolicy Czech, Msza Święta w kaplicy Praskiego Dzieciątka Jezus oraz udział  w Jarmarku Bożonarodzeniowym; powrót po północy; zwracamy się z prośba o potwierdzenie (w miarę możliwości) udziału w wyjeździe;

- w przyszłą niedzielę świętujemy III Niedzielę Adwentu – Gaudete – Niedzielę Radości, na godz. 15:00 zapraszamy członków Rady Parafialnej oraz naszych Szafarzy na spotkanie opłatkowe na plebani;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia  po Mszach Świętych; w sobotę i niedzielę nieczynna; przyjmowane są już intencje na rok A.D. 2020;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 6 zł;

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 04.04.2020
  Ogłoszenia Parafialne 05.04.2020
  więcej »
 • 28.03.2020
  Ogłoszenia Parafialne 29.03.2020
  więcej »
 • 21.03.2020
  Ogłoszenia Parafialne 22.03.2020
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij