30.05.2009

Ogłoszenia 31 V 2009 r.

W dzisiejszą uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy...

Kończy się także Maryjny miesiąc maj, dziękujemy tym, którzy gorliwie uczestniczyli w nabożeństwach i ofiarowali swe modlitwy w intencji parafii!

Kolekty: dziś na potrzeby parafii, za tydzień na Kurię i Seminarium.

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz parafii!
- za sprzątanie rodzinom: Pieruszka /3 os./, Sonnek /2 os./, Pilny /2 os./, Sadowska, Jegliczka;
- za malowanie płotu – Paniom;
- za reperację płotu – p. Tadkowi;
- za koszenie – p. Janowi.

Do sprzątania prosimy z ul. Siwonia: Adamczyk, Mróz, Piwowarski, Czajka, Janocha.

W bieżącym tygodniu:
- w poniedziałek tradycyjny drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki K – ła. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych o: 6.45, 8.00 i 18.00. To także Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników – w naszym rejonie obchody przy kościele św. Krzyża w Pietrowicach Wlk. od godz. 11.00;
- we wtorek Msza szkolna o 16.30;
- przypadną pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni na poranne Msze święte i do spowiedzi;
- w sobotę po Mszy porannej odwiedzamy chorych – zgłaszamy ich w kancelarii. Od 17.00 okazja do spowiedzi. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 wyrusza piesza pielgrzymka do MB Raciborskiej.

Spotkania grup: w poniedziałek po Mszy wieczornej – Róże Różańcowe; piątek o 20.00 wSpólnota Brewiarzowa; w sobotę: 10.00 – lektorzy i wszyscy ministranci.

Po raz ostatni ogłaszamy możliwość udziału w pielgrzymce do Włoch w terminie: 30 VIII – 8 IX br. Koszt: 690 zł i 190 euro. Zapisy u ks. Wojciecha.

Zmuszeni jesteśmy zmienić trasę procesji Bożego Ciała. O budowę ołtarzy prosimy:
- I przy zakładzie Techniki Spawalniczej mieszkańcy ulic: Brzozowej, Korfantego, Maćkowskiego, Nowary, Rymera;
- II przy sklepie Gabriela mieszkańcy ulic: Goduli, Huzarskiej, Kapuścika, Morcinka, Rogera, Segeta, Wyglendy;
- III przy kapliczce mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, Książęcej, Królewskiej, Cecylii, Agnieszki;
- IV na ulicy Rudzkiej prosimy o także pomoc mieszkańców z ulic Bielskiej, Bosackiej, Cygarowej i Przejazdowej.

Komenda Policji szuka świadków wypadku z dn. 12 V. W jego wyniku poszkodowany został 6 – letni chłopiec. Szczegóły w gablocie.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM dziś płyta z kazaniami Jana Pawła II wygłoszonymi w 1979 roku w Polsce. Warto nabyć – dodatek jest w cenie gazety: 4 zł.