01.11.2019

Ogłoszenia Parafialne 03.11.2019

Dziś celebrujemy XXXI Niedzielę w Okresie Zwykłym; na godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów.

 

KOLEKTY: dziś na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu i inne Instytucje Diecezjalne a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii;  przed kościołem zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:

- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

 

- serdeczne podziękowania dla pani Haliny, Renaty, Stanisławy; dla pana Stanisława i Tadeusza za prace porządkowe w ogrodzie parafialnym, na starym cmentarzu i wokół kościoła;

- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Jeremicz, Kempanowski, Jurczenko, Zając i Piszczek;

 

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Zapraszamy w tygodniu do pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych: od soboty 2 listopada przez cały tydzień o godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe za ++ wypominanych; kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są na ostatnich ławkach, można je składać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u księży; za składane przy tej okazji ofiary gorące Bóg Zapłać!

Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i spełnią przepisane warunki (modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego,  przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania (stan łaski uświęcającej) i przyjęcie Komunii Świętej) mogą uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.

- w poniedziałek Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa; po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych;

- we wtorek dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej wraz z Katechetami zapraszamy na Mszę Szkolną o godz. 16:30;

- w piątek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania z III rocznika przygotowania, tj.: klasa 8 SP  i 1 Ponadpodstawowej; po Mszy spotkanie formacyjne; prosimy, aby kandydaci przynieśli Dzienniczki Kandydata;

- w sobotę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta; w tygodniu Spowiedź przed poranną i wieczorną Mszą;

- kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16:30 do 17:30 w pozostałe dni tygodnia po Mszach Świętych; w sobotę i niedzielę nieczynna; przyjmowane są już intencje urodzinowo – jubileuszowe oraz za wszystkich zmarłych;

- składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powstanie filmu o historii naszej parafii, wszystkim za liczny udział w jego premierze; jednocześnie informujemy, że z woli naszego ks. Proboszcza płyta DVD z filmem będzie prezentem dla Parafian podczas wizyty duszpasterskiej, czyli podczas kolędy;

- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 6 zł oraz dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny;

- 16 listopada 2019 r. w sobotę o godz. 14.20 w kinie Bałtyk w Raciborzu będzie wyświetlany film pt. „Nieplanowane”. Jest to prawdziwa historia Abby Johnson, która jest współodpowiedzialna za przeprowadzenie w USA około 22 tys. aborcji. Film opowiada o jej głębokiej przemianie. Organizujemy wyjście parafialne – grupowe na ten film.  Cena biletu w grupie to 12 zł. Zapisy u pani Małgosi Adamowicz.

- 21 listopada 2019 (tj.: czwartek) organizowany jest wyjazd na Jasną Górę do MB Częstochowskiej na Apel Jasnogórski; wyjazd z parkingu naprzeciw kościoła o godz. 16:00; zapisy u ks. Jacka (koszt 40 zł);

 

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Anna Orlik, Śp. Franciszek Jandutkin, Śp. Tadeusz Żurak

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Podziel się:
Ogłoszenia parafialne
 • 11.01.2020
  Ogłoszenia Parafialne 12.01.2020
  więcej »
 • 04.01.2020
  Ogłoszenia Parafialne 05.01.2020
  więcej »
 • 28.12.2019
  Ogłoszenia Parafialne 29.12.2019
  więcej »
pokaż wszystkiepokaż wszystkie
Projekt i wykonanie: Margomedia Sp. z o.o.
Portal www.parafiaostrog.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij