21.09.2019

Ogłoszenia Parafialne 22.09.2019

Dziś celebrujemy XXV Niedzielę w Okresie Zwykłym; zapraszamy na godz. 16:30 na nabożeństwo nieszporów; o godz. 18:00 zapraszamy na koncert muzyki organowej i kameralnej im. Henryka Klai
• KOLEKTY: dziś na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii;
• BÓG ZAPŁAĆ: za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii:
- za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę rodzinom:

- serdeczne podziękowania za prace w ogrodzie pani Stanisławie i panom Stanisławowi i Tadeuszowi oraz na starym cmentarzu pani Halinie;
- do sprzątania naszej świątyni w kolejnym tygodniu prosimy rodziny: Chudy, Cienskowsky, Wieczorek, Janiuk i Ziętak

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

W przyszły piątek tj.: 27 września w naszej parafii przeżywać będziemy czas wizytacji kanonicznej, którą poprowadzi J.E. Ks. Bp Paweł Stobrawa – biskup pomocniczy naszej diecezji; Plan wizytacji:

27 września 2019 – piątek
18:00 – Uroczysta Msza Święta i przywitanie ks. Biskupa
po Mszy spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską

28 września 2019 - sobota

11:00 nabożeństwo dla chorych, po nabożeństwie spotkanie z grupami modlitewnymi (Róże Różańcowe, Margaretki, Grupa Szensztacka, Oremus)
12:30 wizytacja kancelarii
14:30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania (wszystkie roczniki przygotowania I, II, III)
15:00 spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza i Mariankami
Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej z ks. Biskupem i na spotkania według wskazanych grup.

- w poniedziałek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera; o godz. 17:30 nabożeństwo do Ducha Św;
- we wtorek zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej wraz z Katechetami na Mszę Szkolną o godz. 16:30; Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00;
- w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; o godz. 17:30 Nabożeństwo do C.P.J;
- w sobotę wspomnienie św. Wacława, męczennika; od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta; w tygodniu Spowiedź 30 minut przed poranną i wieczorną Mszą;
- 28 września, w najbliższą sobotę, zapraszamy na XII Koronkę na Ulicach Miast Świata. O godz. 15.00 na dużym parking przed kościołem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji całego Kościoła, naszej Ojczyzny, naszego Miasta, naszej Diecezji, naszej Parafii i naszych Rodzin.
- 12 października 2019 roku, w sobotę, zapraszamy do Krakowa na XV Pielgrzymkę Pieszą „Śladami Karola Wojtyły Robotnika.” To trasa, którą przyszły Papież przemierzał codziennie do pracy w kamieniołomach Solvay w czasie II wojny światowej. Pielgrzymka wyrusza z krakowskich Dębnik przez Łagiewniki do Centrum św. Jana Pawła II. Dla osób, które nie mogą z różnych względów przejść pieszo tego około 10–kilometrowego odcinka, jest możliwość dojazdu autokarem do Łagiewnik. Szczegóły na plakatach. Można się zapisać u pani Małgorzaty Adamowicz.
- 19 października 2019 zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich chętnych na III Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych na Górę Św. Anny; wyjazd z naszej parafii o godz. 8:15, powrót 16:30; szczegóły na plakacie; zapisy u ks. Jacka
- przy wyjściu z kościoła do nabycia czasopismo Gość Niedzielny w cenie 5 zł
- na plebanii do nabycia kalendarze (diecezjalne i misyjne) na nowy rok 2020 w cenie 5 zł;